• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Viena kāja solīdās biksēs, otra skrandāsAr puskāju Eiropā. Attēls: Shutterstock

1% Latvijas iedzīvotāju dzīvo Eiropā, pārējiem jāpagaida kādi 600 gadi

Tikai 1% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ienākumi viņiem atļauj iegādāties visu, ko viņi vēlas. Tos tad var uzskatīt par grupu, kam vairāk nekā 13 gadu laikā ir izdevies sasniegt propagandistu solīto Eiropas Savienības turības līmeni. Pārējiem 99% ar rocību ir, kā ir. Ceļā uz Eiropu droši vien varētu būt tas 21%, kas var atļauties dažus lielus pirkumus, bet ne ļoti dārgas lietas.

Dzintars Zaļūksnis  

Jebkurā gadījumā 1% veselos 13 gados nozīmē to, ka, attīstoties šādos tempos, puse teorētiskās Latvijas teorētisko iedzīvotāju teorētiskajā Eiropā dzīvos pēc aptuveni 637 gadiem. Pašlaik stāvoklis ir “mazliet citāds”: aptuveni ceturtajai daļai (!) Latvijas iedzīvotāju iztikas līdzekļu pietiek tikai daudzmaz pieņemamas pārtikas iegādei. Turpretim jaunam apģērbam, apaviem, sadzīves tehnikai, teātra apmeklējumam, ceļojumam vai kādam citam lielākam pirkumam naudas nepietiek.

Četriem procentiem Latvijas iedzīvotāju trūkst naudas pat pārtikas iegādei!

Loģiski, ka šādos apstākļos ir pat mazliet neērti runāt par uzkrājumiem. Zaudējot darbu, bez jebkādiem iztikas līdzekļiem paliktu lielākā daļa no Latvijas iedzīvotājiem: 39% nav vispār nekādu uzkrājumu, bet 17%  uzkrāto līdzekļu pietiks ne vairāk kā mēnesim.

Vairāk nekā 66% Latvijas iedzīvotāju pamatienākumu zaudēšanas gadījumā draud palikšana bez jebkādiem iztikas līdzekļiem! Par to liecina SEB bankas veiktā aptauja visās trīs Baltijas valstīs.

Lieki piebilst, ka Latvijas iedzīvotāji ir bādīgākajā stāvoklī pat Baltijas mērogos. 45% Igaunijas iedzīvotāju pat ir atbildējuši, ka viņi esot apmierināti ar pašreizējo finanšu situāciju. Lietuvā apmierināti ir bijuši 24% aptaujāto, Latvijā – 22% iedzīvotāju. Turklāt Latvijā ir visvairāk iedzīvotāju, kas ir neapmierināti ar pašreizējo situāciju – 46%, kamēr Lietuvā tā jūtas 37%, bet Igaunijā – 27 procenti.

Starp citu, diezin vai kāds brīnīsies, ka visturīgākie iedzīvotāji ir Igaunijā – 45% atbildējuši, ka var atļauties iegādāties gandrīz visu (izņemot dārgas lietas – jaunu auto, vasarnīcu vai mājokli), bet 5% aptaujāto apgalvojuši, ka var atļauties pilnīgi visu, ko vēlas. Spriežot pēc šiem datiem, igauņi ceļu uz Eiropu veic piecreiz ātrāk nekā mēs.

Vai varbūt Latvijas politikāņi trejpartiju – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Vienotības” – vadībā Eiropā grasās ienākt bez tautas? Ja tā, tad, protams, Latvija uz Eiropu drāžas grabēdama.

Tavs komentārs par rakstu: