• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vīrietis montē riepu uz diskaRiepām jābūt ne tikai labām, bet arī piemērotām. Foto: Shutterstock

10 riepu, ko izvēlēties no vadošo ražotāju jaunākajiem modeļiem

Mainoties gadalaikiem, autovadītājiem bieži jāatgriežas pie jaunu riepu iegādes. Auto riepu ražotāji katru gadu izlaiž jaunus modeļus, tādēļ izvēle paliek arvien grūtāka. Kā zināt, kādas riepas iegādāties? Riepas1.lv speciālisti ir sagatavojuši ērtu pārskatu ar populārākajiem brendiem un to modeļu aprakstiem, lai Tu varētu izvēlēties labākās riepas savam auto. Noskaidro plašāk!

Izvēlies pārbaudītas vērtības!

Tādi ražotāji kā Pirelli, Goodyear un Michelin ražo riepas jau vairākus gadu desmitus un ir sevi pierādījuši riepu tirgū. Ne par velti tiem uzticas gan profesionāli autovadītāji, gan cilvēki, kas auto izmanto ikdienas gaitās. Ir skaidrs, ka šīs riepas ir kvalitatīvas, taču, kādi faktori to ietekmē?

Izvēlies riepas, kas ir piemērotas Tavam auto un braukšanas paradumiem!

Jāņem vērā, ka pat labākās riepas rādīs sliktu rezultātu, ja tās būs izvēlētas nepareizā izmērā, izmantotas neatbilstošā sezonā vai tiks lietotas ilgāk par ieteicamo termiņu, kas ir pieci līdz seši gadi.

Neatkarīgi no ražotāja un sezonas, kvalitatīvām un drošām riepām ir:

–      izturīgs gumijas materiāls – riepu ražotāji izmanto dažādus riepu gumiju maisījumus, katru gadu uzlabojot to sastāvu, lai riepas ātri nenodiltu un spētu izturēt skarbus braukšanas apstākļus. Katrā maisījumā tiek izmantoti līdz pat 30 dažādu veidu gumijas materiāli, pildvielas un citas sastāvdaļas, tādēļ katra ražotāja riepas var atšķirties vismazākajā niansē;

–      ergonomisks protektora zīmējums – no šī zīmējuma ir atkarīga riepas spēja stabili saķerties ar ceļa segumu, kas ir īpaši svarīgi uz ledainiem un apsnigušiem ceļiem. Katra ražotāja izmantotais zīmējums atšķiras, taču, neatkarīgi no tā, ja šis protektors ir nodilis un tā dziļums ir mazāks par 4 milimetriem, riepa ir nedroša braukšanai ziemā. To visvieglāk vari pārbaudīt ar 2 eiro monētu – sāniski ievieto to protektora gravā un apskaties, vai protektora mala iet pāri monētas zeltītajai līnijai;

–      stabila iekšējā struktūra – šis ir galvenais parametrs, kas atšķir budžeta riepas no dārgas klases ražotājiem. Riepas iekšējā struktūra ir sarežģīta – tai tiek izmantoti dažādi materiāli, tai skaitā gumija, tērauds un speciālā tehnikā austs audums. Jo kvalitatīvāki ir izmantotie materiāli un jo pareizāk tie savienoti, jo komfortablāku braukšanu nodrošina auto riepas.

Tā kā bez profesionāļu palīdzības no izskata vien riepas kvalitāti ir grūti noteikt, Tu vari paļauties uz dažādu auto sporta žurnālu veiktajiem testiem. Šādos testos tiek radīti ekstremāli apstākļi, lai efektīvi pārbaudītu riepas īpašības. Lasi tālāk un uzzini, kuru riepu ražotāju modeļi ir labākā izvēle!

Riepu testi – objektīvs veids, kā pārbaudīt riepu kvalitāti

Pirms katras sezonas visas riepas tiek izmēģinātas vairākos etapos, kas iekļauj gan bremzēšanas īpašību pārbaudi, gan saķeri ar ceļa segumu sausos, mitros un arī sniega apstākļos. Apskati 2016. un 2017. gada sezonu rezultātus un iepazīsties ar labākajiem ražotāju jaunizlaidumiem!

Kvalitatīvas vasaras riepas maksimālam komfortam

Vasara ir laiks, kad daudzi dodas garākos pārbraucienos ar automašīnu, taču arī tad, ja pārvietojies tikai pilsētas ietvaros, pareiza vasaras riepu izvēle manāmi uzlabos braukšanas komfortu. Tās ne tikai radīs zemu trokšņu līmeni un izlīdzinās braukšanu, bet pat palīdzēs samazināt automašīnas degvielas patēriņu.

Vasaras riepas tiek testētas gan uz sausa, gan mitra asfalta tā, lai tiktu pārbaudīta to saķere taisnos ceļa gabalos un sānslīdē.

Balstoties uz pēdējo divu gadu testu rezultātiem, Riepas1.lv speciālisti iesaka apskatīt šādus riepu modeļus:

–      Michelin Primacy 3 – lai gan 2016. gadā šīs riepas palika tikai septītajā vietā, 2017. gada vasaras sezonā tās ir kļuvušas par līderi. Ir ievērojami uzlabota riepas saķere ar asfaltu slapjā laikā, turklāt šīs riepas garantē īsāko bremzēšanas ceļu sausā laikā. Neskatoties uz to, ka Michelin riepas ir salīdzinoši dārgas, tās ir pazīstamas ar savu ilgtspējību un drošību, tādēļ noteikti ir labs ieguldījums katram auto;

–      Hankook Ventus Prime 3 – šīs riepas uzvarēja2016. gada testos, jo pierādīja sevi gan uz sausa, gan slapja asfalta. Tās lieliski reaģē uz stūres manevriem un ir izturīgas pret nodilšanu. Šīm riepām ir arī atbilstoša cenas un kvalitātes attiecība;

–      Goodyear Efficientgrip Performance Goodyear riepas stabili turas testu rezultātu augšgalā jau vairākas sezonas pēc kārtas, tādēļ var droši teikt, ka tām ir nezūdoša kvalitāte. Šo riepu cena nav tā augstākā, turklāt tām ir īsākā bremzēšanas distance uz slapja asfalta no visām 2017. gada vasaras riepām.

Testu augšgalā ir vēl daudz un dažādu ražotāju vasaras riepas, piemēram, Dunlop un Pirelli, kas izceļas ar saviem plusiem un mīnusiem. Tomēr, lai cik kvalitatīvas nebūtu izvēlētās vasaras riepas, atceries, ka ar tām nav droši pārvietoties ziemas apstākļos. Turpini lasīt un uzzini, kādas riepas izvēlēties stabilai braukšanai arī aukstajā gada laikā!

Ziemas riepām jābūt drošām pat ekstremālos apstākļos

Ziemas riepu izvēle ir īpaši svarīga tieši Latvijas laikapstākļos, jo aukstākajos periodos, kad laikapstākļi ir ļoti mainīgi, ceļi var būt te sausi, te slapji un nākamajā rītā jau sals. Ražotāji ziemas riepām katru gadu būtiski uzlabo protektoru izvietojumu un dziļumu, tā padarot riepas arvien stabilākas un vieglāk vadāmas.

Pa kādiem ceļiem Tu pārvietojies visbiežāk?

Ziemas riepām ir pieejami trīs veidi – mīkstā un cietā sastāva riepas bez radzēm, kā arī riepas ar radzēm. Ņem vērā, ka pēdējais veids vairākās Eiropas valstīs ir aizliegts, jo to spēcīgā saķere bojā no sniega attīrītu asfaltu. Tieši tādēļ testi pārsvarā tiek veikti ar mīkstā sastāva riepām, kas domātas viegli un vidēji piesnigušiem ceļiem.

Pēdējo gadu testu rezultātos īpaši izcēlās šādi riepu modeļi:

–      Michelin Alpin 5 – šīm riepām katru gadu tiek veikti uzlabojumi, taču tās stabili saglabā savu vietu rezultātu augšgalā. Tām ir īsa bremzēšanas distance uz slapja asfalta un nemanāms trokšņu līmenis. Tomēr jāsaka, ka šo riepu augstā kvalitāte un drošība ir padarījusi tās par dārgu izvēli;

–      Pirelli Winter Snowcontrol 3 – šīs riepas ir īpaši drošas tieši Latvijas apstākļos, jo uzrāda labus rezultātus braukšanā pa apsnigušu ceļu. Tās nezaudē savas bremzēšanas īpašības, kā arī palīdz auto vadāmībai un kontrolei arī uz ledus;

–      Kleber Krisalp HP3 – šīs riepas ir izdevīga alternatīva premium klases riepām – Kleber uzrāda labus rezultātus uz apsniguša ceļa, turklāt to cena ir pieņemama dažādiem maciņiem.

Bez ziemas un vasaras riepām, ražotāji strādā arī pie universālu vissezonas riepu izstrādes un uzlabošanas. Tomēr tās ir piemērotas tikai specifiskiem braukšanas paradumiem un ceļa segumiem, jo bargā ziemā nesniegs pietiekamu drošību. Pirms šādu riepu uzstādīšanas uzzini, vai tās ir Tavai situācijai derīgas!

Vai vissezonas riepas ir drošas Latvijas ceļiem?

Vissezonas riepas ir veids, kā izvairīties no riepu maiņas, taču, vai ar tām var droši pārvietoties pa Latvijas ceļiem? Ņem vērā, ka šādas riepas ir kompromiss starp ekonomiskām vasaras un stabilām ziemas riepām, tādēļ var zaudēt vairākas īpašības, kas piemīt speciāli attiecīgajai sezonai domātām riepām.

Ja ikdienā pārvietojies pa labi attīrītiem ceļiem, no vissezonas riepu ražojumiem vari apskatīt:

–      Goodyear Vector 4Seasons;

–      Falken Euroall Season AS200;

–      Maxxis AP2 All Season.

Visas šī riepas ir guvušas panākumus dažādos testos un ir salīdzinoši stabilas sausos un mitros apstākļos, taču sniega apstākļos nodrošina tikai vidēju saķeri.

Riepu ražotāju un modeļu ir daudz, tādēļ konsultējies ar riepu izplatītājiem, kas Tev palīdzēs atrast piemērotāko variantu gan cenas, gan kvalitātes ziņā. Riepas1.lv atgādina – izvēlies riepas gudri un brauc droši!

Tavs komentārs par rakstu: