• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Daži 14. Saeimas deputāti dzied himnu.14. Saeimas deputāti jūtas patriotiski un dūšīgi. Foto no: Facebook

14. Saeima ķērusies pie «lielajiem darbiem»

1. novembrī notika 14. sasaukuma Saeimas pirmā plenārsēde, kurā parlamentārieši apstiprināja pilnvaras visiem 99 klātesošajiem deputātiem – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Gundars Daudze teicās sasirdzis, viņš savu mandātu varēs apstiprināt vēlāk.     

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Kā ierasts un paredzēts Satversmes 18. pantā, visi deputāti deva svinīgu solījumu: “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.” Cik ilgi viņi turēs ar parakstu apliecināto vārdu un vai vispār ir sapratuši zvēresta tekstu, būs redzams pavisam drīz.

Zvērinātie deputāti bez kavēšanās ķērās pie parlamenta vadības vēlēšanām. Pie valsts otrās augstākās amatpersonas – Saeimas priekšsēdētāja – amata un 7962 eiro mēnešalgas tika “Apvienotā saraksta” pārstāvis Edvards Smiltēns. Bez šaubām, šo amatu viņš nopelnīja, lai nebūtu morāla rakstura šķēršļu lidojošās siles jeb valdības vadīšanu turpināt “Jaunās vienotības” komandoram Krišjānim A.Kariņam. Runā, ka arī bijusī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tikšot svinīgi uzņemta lidojošajā silē kādā nebūt (nav svarīgi, kādā) postenī.

Par spīkera Smiltēna biedriem kļuva Zanda Kalniņa-Lukaševica iz cikturnujaunās vienotības un Jānis Grasbergs iz pavisamnacionālās apvienības. Saeimas sekretāra amatu – vienīgo, kurā kurā jāraujas melnu muti – deputāti atvēlēja opozīcijas (ZZS) deputātam Armandam Krauzem, par viņa biedreni iebalsojot pagaidām nevar saprast kādu – opozīcijas vai tomēr koalīcijas – pārstāvi, neapšaubāmi progresīvo Antoņinu Ņenaševu.

Visbeidzot, Saeimas prezidijā vieta atradās piecām partijām, bet divas palika bešā – tātad lomas sadalītas, “Stabilitātei!” (11 mandāti) un “Latvija pirmajā vietā” (deviņi mandāti) turpmāk būs dziļajā opozīcijā ar tiesībām muldēt no tribīnes bez iespējas tapt sadzirdētām, bet pārējās piecas – “Jaunā vienotība” (26 mandāti),  “Apvienotais saraksts” (15 mandāti), Nacionālā apvienība (13 mandāti), ZZS (16 mandāti) un “Progresīvie” (10 mandāti) taps sadzirdētas – pirmās trīs pastāvīgi, pēdējās divas epizodiski, t.i., tad, kad koalīcijai būs grūtības kādā svarīgā jautājumā savākt pietiekami daudz balsu.

Vārdu sakot, balagāns atvērts, varat pirkt popkornu un ieņemt labākās vietas skatītāju zālē!            

Tavs komentārs par rakstu: