• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Saeimas vēlēšanu urna.Saeimas vēlēšanu urnas var gatavoties pieņemt biļetenus. Foto: bauskasdzive.lv

14. Saeimai pieteikti 19 saraksti

2. augustā noslēgusies kandidātu pieteikšana 14. Saeimas vēlēšanām, kuras notiek 1. oktobrī. Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegti 19 partiju saraksti, ziņo CVK mājas lapa. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tādejādi šoreiz vēlēšanām ir pieteikti par trim sarakstiem vairāk nekā 2018. gada 13. Saeimas vēlēšanās.

Savus kandidātu sarakstus iesniegušas šādas partijas un apvienības (alfabēta kārtībā): “Apvienība Latvijai”, “Apvienotais saraksts”, “Attīstībai/Par!”, “Jaunā vienotība”, “Katram un katrai”, Konservatīvie, “Kristīgi progresīvā partija”, “Latvija pirmajā vietā”, Latvijas krievu savienība, Nacionālā apvienība, “Progresīvie”, “Republika”, “Saskaņa”, “Stabilitātei!”, “Suverēnā vara”, “Tautas kalpi Latvijai”, “Tautas varas spēks”, “Vienoti Latvijai”, Zaļo un zemnieku savienība.

Startēt vēlēšanās pieteikušies kopumā 1832 kandidāti, kas nozīmē, ka uz vienu deputāta vietu vidēji pretendē 18 dalībnieki. 13. Saeimas vēlēšanās startēja 1461 kandidāts, tātad konkurence uz vietu parlamentā šogad ir augstāka.

No visiem pieteikumiem divas trešdaļas jeb 64% ir vīrieši, kas ir par četriem procentpunktiem mazāk nekā 2018. gada vēlēšanās. Visvairāk 14. Saeimas deputāta amata kandidātu – 27% un 26% – ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem un no 31 līdz 40 gadiem. Arī to kandidātu īpatsvars, kuri ir vecumā no 51 līdz 60 gadiem, ir salīdzinoši augsts – 22%.

Vidēji trim no četriem kandidātiem jeb 75% gadījumu ir augstākā izglītība, ceturtajai daļai kandidātu ir vidējā izglītība, bet 2% jeb 34 kandidātiem – pamatizglītība.

Tavs komentārs par rakstu: