• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Lielais Kristaps" 2019."Lielais Kristaps" 2019. Ekrānšāviņš: lsm.lv

2019. gada «Lielie Kristapi» sadalīti

Notikusi Latvijas nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" pasniegšanas ceremonija. Kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma "Lielo Kristapu" šogad ir ieguvusi režisora Jura Kursieša filma "Oļegs".

Par darbu filmā "Oļegs" kā labākais apbalvots arī operators Bogumils Godfrejovs (poļu: Bogumil Godfrejow).

Žūrijas īpašā atzinība par oriģinālas vēsturiskās atmosfēras radīšanu uz ekrāna piešķirta kuras režisora Gata Šmita filmai "1906".

Kā labākais spēlfilmas režisors "Lielo Kristapu" saņēma Jānis Ābele par filmu "Jelgava ’94".

Kā labākā aktrise balvu ieguva Kristīne Nevarauska par tēlojumu filmā "Nekas mūs neapturēs", labākā aktiera balvu ieguva Jēkabs Reinis par darbu seriālā "Sarkanais mežs", bet kā labākais aktieris otrā plāna lomā apbalvots Dāvids Ogrodņiks (poļu: Dawid Ogrodnik) par darbu filmā "Oļegs".

Rā labākā aktrise otrā plāna lomā balvu ieguva Ieva Puķe par filmu "Jelgava ’94", turklāt šīs filmas galvenās lomas atveidotājs Bruno Bitenieks saņēma īpašo žūrijas atzinību par daudzsološu tēlojumu filmā kopā ar lielisku profesionālo aktieru ansambli.

Kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Lielo Kristapu" saņēma Vitālija Manska darbs "Putina liecinieki", žūrijas īpašā atzinība par pārliecinošu māksliniecisko redzējumu dokumentālajā kino tika filmai "Karote" un režisorei Lailai Pakalniņai, bet žūrijas īpašā atzinība par Latvijas dokumentālā kino tradīciju turpināšanu tika filmai "2018".

Kā labākā īsmetrāžas filma balvu saņēma "Rīgas ceriņi" un režisore Lizete Upīte, kā labākā animācija – "Projām" un režisors Gints Zilbalodis, turklāt, žūrija īpaši izcēlusi šīs filmas "unikālo vizuālo un audiālo fantāzijas pasauli, ko autors pārliecinoši radījis vienatnē".

Kā labākā debijas filma tika godalgota "Koris. Diriģents. Kamēr" un režisors Emīls Alps, kā labākās scenārija autores – Alise Zariņa un Marta Elīna Martinsone par darbu "Blakus", kā labākais mākslinieks – Rūdolfs Baltiņš ("1906"), kā labākā kostīmu māksliniece – Aija Strazdiņa ("Jelgava ’94 ") un kā labākā grima māksliniece – Maija Gundare ("Jelgava ’94 ").

Par labāko dokumentālās filmas režisoru šogad atzīts Kaspars Goba ar filmu "Inga dzird", par labāko dokumentālās filmas operatoru – Valdis Eglītis ("Sestā diena"), par labāko animācijas režisoru – Edmunds Jansons ("Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi"), bet par labāko animācijas mākslinieci – Ilze Vītoliņa ("Saule brauca debesīs").

Labākā komponista balvu šogad ieguva Rihards Zaļupe par darbu filmā "1906", kā labākie skaņu režisori balvu saņēma Anrijs Krenbergs un Sauļus Urbanavičs ("Karote"), kā labākais montāžas režisors – Armands Začs ("Spiegs, kurš mans tēvs"), bet kā labākā TV filma vai seriāls – "Sarkanais mežs", kuru veidojuši režisori Normunds Pucis un Armands Zvirbulis.

Balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā šogad piešķirta režisoram Varim Braslam.

Balvai "Lielais Kristaps" visvairāk – 15 – nominācijās bija izvirzīta režisora Gata Šmita filma "1906".

Tavs komentārs par rakstu: