• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Lielā Kristapa" statuetes"Lielā Kristapa" statuetes. Foto no: lielaiskristaps.lv

2020. gada «Lielais Kristaps» devies pie laureātiem

Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā 2020. gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvis Dzintara Dreiberga režisētais “Dvēseļu putenis”. Pats Dreibergs saņēmis labākā spēlfilmas režisora balvu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Lielo Kristapu” saņēmušo arī citi “Dvēseļu puteņa” komandas locekļi: Gatis Belogrudovs par labāko montāžas režiju, Lolita Ritmanis – kategorijā “Labākā mūzika”, Dzintra Bijubena par labāko grima mākslinieka darbu, bet Valdis Celmiņš sumināts kā labākais operators."Dvēseļu putenis" saņēma arī sabiedrisko mediju portāla “lsm.lv” skatītāju balvu par gada labāko veikumu kinomākslā.

Par tēlojumu filmā “Pilsēta pie upes" balvu par labāko aktierdarbu galvenajā lomā saņēma Dāvis Suharevskis, bet par labāko aktierdarbu otrā plāna lomā – čehu akrtise un dziedātāja Brigita Cmuntova (Brigita Cmuntová), kura filmā atveidoja Ziseli.

“Lielo Kristapu” par labāko scenāriju saņēma Viesturs Kairišs, filmas “Pilsēta pie upes” scenārija autors, bet kategorijā “Labākā skaņu režija” godināti Ludvīks Bohadlo (Ludvík Bohadlo) un Roberts Slezaks (Robert Slezák).

Labākā kostīmu mākslinieka balvu saņēma Keita par sniegumu filmā “Ko zina Klusā Gerda”; Jurģis Krāsons par darbu šajā kinolentē balvu saņēma kategorijā “Labākais mākslinieka darbs”.

Par labāko pilnmetrāžas dokumentālā kino filmu atzīta producentu Ivara Zviedra un Martas Bites filma “Valkātājs”. Par darbu šajā filmā Zviedris un Haralds Ozols saņēma arī “Lielo Kristapu” kategorijā “Labākais operatora darbs dokumentālajā filmā”.

Par labāko dokumentālo īsmetrāžas filmu kļuvis režisores Lailas pakalniņas darbs “Pirmais tilts”.

Balvu kā labākie dokumentālo filmu režisori saņēmuši filmas “Klātbūtne” veidotāji Liene Linde un Armands Začs.

Kategorijā “Labākā debijas filma” balvu saņēmusi režisora Reiņa Kļaviņa filma “Maiņa”, bet kategorijā  “Labākā studentu filma” – režisores Alises Zariņas “Divas strīpiņas”.

Labākās animācijas filmas gods tika režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animētajam padomju stāstam “Mans mīļākais karš”; Burkovska-Jakobsena “Lielo Kristapu” saņēma arī par režiju.

Savukārt balvu par labāko animācijas mākslinieka darbu saņēma filmas “Gulbju jaunava” mākslinieks Kārlis Vītols.

Par mūža ieguldījumu filmu mākslā “Lielo Kristapu” saņēma kinooperators un pedagogs, Latvijas Kultūras akadēmijas goda profesors Kalvis Zalcmanis.

“Lielā Kristapa” balvas ceremoniju kopš 1977. gada rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kultūras centru un Kultūras ministriju.

Tavs komentārs par rakstu: