• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dinas rokas ar kafijas tasītēmPrieks, ka tu esi tepat, man blakus... Foto: Shutterstock

2021. gads: Mācieties priecāties!

Jaunās pasaules valdnieki 2020. gadā ir iespējuši daudz. Pamazām palēnām un it kā starp citu viņi mums ir atņēmuši svētkus. Latvietim ir palikuši vairs tikai Jāņi un Dziesmusvētki, bet arī pēdējie nu karājas mata galā. Līdz ar visu gadsimtos uzkrāto kultūras bagāžu.  

Dzintars Zaļūksnis

Ziemassvētki bija visvārgākie. Izrādījās – pietiek atņemt iespēju iepirkties, un šo svētku vairs nav! Lai atņemt Jaungadu, nākas laist darbā smagāku artilēriju – komandantstundu, kura mierlaikos nav piedzīvota, vismaz šajos platuma grādos nē. Mazākas, bet nebūt ne nesvarīgākas personiskās svinības – kāzas, kristības, jubilejas, bēres – ir atņemtas ar obligātas sociālās distancēšanās prasību.

Mēs joprojām esam gatavi ciesties, sevišķi tā sabiedrības daļa, kas svēti tic, ka kovids patiešām ir nebijusi pandēmija un pasaule to pievārēs.

Jaunās pasaules fīreriem nav vajadzīgi tanki un atombumbas. Savu karu pret cilvēcību viņi izkaro, sagrūzdami ar pierēm to sabiedrības daļu, kas svēti tic jaunajai kovidreliģijai, un to, kas nepieņem šīs reliģijas obligāto piedevu – totalitārismu. Naida uguns tiek uzkurināta, deklarējot, ka kovidskeptiķi pie visa vainīgi, viņi ir tie, kas visas pasaules labajiem spēkiem liek darboties ļauni...  

Savā patiesajā sašutumā – par stulbeņiem, kas nesaprot, ka maskas ir tikai uz īsu laiku, ka nevajag apdraudēt citus, jo tu nevari zināt, vai esi slims, par tiem, kas arī savā auto brauc uzpurnī un zvana policijai, ieraudzījuši pagalmā divus jauniešus, kas, mētājot bumbu pa grozu, neievēro 2 metru distanci...

Kulminācija vēl sekos – kad vara sāks oficiāli nošķirt vakcinētos no nevakcinētajiem. Šaubos gan, vai pēdējiem tiks būvētas koncentrācijas nometnes. Kaut gan teorētiski tas nebūtu pārsteigums.

Bet baisākais ir tas, ka mēs totāli esam zaudējuši humora izjūtu un līdz ar to sirsnību un līdzcietību.

Mēs pārspīlējam paši savu vērtību, paniski baidāmies no nāves un katastrofāli zaudējam dzīvesprieku. Likdami sajūsmā apčurāties jaunās pasaules fīreriem.       

MŪSU prieks acīmredzami ir tas, no kā baidās VIŅI. Tāpēc jaunajā, 2021. gadā  mācāmies priecāties! Ar veco prieku nepietiks, mācāmies priecāties no jauna! Smaidīt caur maskām un asarām.

Priecāties kaut vai par to, ka šis briesmīgais 2020. gads beidzot ir galā.

Tavs komentārs par rakstu: