• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Pāvests FrancisksViņa Svētība pāvests Francisks. Foto no: santalessandro.org

24. septembrī Latviju apmeklēs pāvests Francisks

Ārlietu ministrija ziņo, ka Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska (Francesco) vizīte Latvijā notiks šī gada 24. septembrī. Savukārt Valsts prezidenta kancelejas paziņojusi, ka Viņa Svētība pāvests Francisks pastorālajā vizītē Latvijā ieradīsies, atsaucoties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Latvijas Romas katoļu baznīcas ielūgumam.

Vizītes laikā pāvests Francisks tiksies ar Vējoni, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem, kā arī piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Plānots, ka pāvests piedalīsies arī ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā, kā arī celebrēs Svēto Misi Aglonas bazilikā.

"Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte Latvijā valsts simtgades gadā ir liels pagodinājums mūsu valstij un tās iedzīvotājiem. Šis gads ir atskaites punkts visam līdz šim paveiktajam un vienlaikus iespēja likt stipru pamatu nākotnei, kurā dzīvos nākamās paaudzes. Esmu pārliecināts, ka pāvesta Franciska vizīte būs iedrošinājums iestāties par svarīgām vispārcilvēciskām vērtībām un piepildīt ieceres, lai veidotu labāku, taisnīgāku un saliedētāku Latviju," uzsvēra Vējonis.

Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte Baltijas valstīs risināsies no 22. līdz 25. septembrim. Vizītes laikā viņš apmeklēs arī Viļņu un Kauņu Lietuvā un Tallinu Igaunijā.

Pirmo reizi vēsturē pāvests mūsu valsti apmeklēja tieši pirms 25 gadiem – 1993. gada 8. septembrī Latvijā viesojās Jānis Pāvils II (Ioan Pavel II).

1 Komentāri


 1. dergmis
  2018-03-16

  mūsējai kliķei tad lai atved tos vertaļotus no kuriem viņa atbalstītā argentīnas hunta meta oponentus jūrā ... pēc vēlēšanām noderēs ko apspiest pretiniekus ... un vēl āiesvēta tanki karam pret krieviu un stambulas konvensia principā ...

Tavs komentārs par rakstu: