• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Migranti mēģina skatītioes pār ES žoguPie ES robežas. Foto: ibtimes.co.uk

250 vai 9000 migrantu? Latvijas valdība izliekas neredzam jautājumu

Ir pilnīgi skaidrs, ka arī Latvijai nāksies uzņemt ne jau nu tikai tos 250 migrantus, par kuriem pašlaik “diskutē” Laimdotas Straujumas valdība, sabiedrībai žēlīgi stāstot pasaciņu par “kristiešu”, “ģimeņu” un “gudrinieku” atlasīšanu no visas milzīgās migrantu masas.  

Laikraksts “The Financial Times” raksta, ka Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) grasās piedāvāt Eiropas Savienības (ES) valstīm ievērojami palielināt migrantu kvotu jeb migrantu skaitu, kuru tām “uz laiku” jāuzņem. Junkers uzskata, ka kvotas apmērs ir četrkāršojams: t.i., tam jāpieaug no 40 000 līdz 160 000.

Migranti tiks pārvietoti no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas, kur to daudzuma dēļ varasiestādes vairs netiek ar tiem galā.

Ungārijas pievienošana sarakstam jebkurā gadījumā nozīmē to, ka jūlijā panākto vienošanos  gaida “lielas pārmaiņas”. “The Financial Times” paredz, ka “Junkera dāvana” varētu sagraut Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu vienoto opozīciju kvotu sistēmai.

Eiropā ieceļojošo migrantu skaits ar 107 500 iebraukušiem cilvēkiem jūlijā ir sasniedzis rekordu. Vācija šogad plāno uzņemt 800 000 migrantu – četras reizes vairāk par iepriekšējo gadu.

InfoTOP.lv jau izteica aizdomas, ka Latvijas politiķi maldina sabiedrību par 250 migrantu uzņemšanu, jo “migrantu nauda”, ko Latvija saņem no ES, atbilst maksai par aptuveni 9000 ieceļotāju uzņemšanu.   

Tavs komentārs par rakstu: