• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ABLV bankas fasādeFID ir iesaldējis ne jau vairs neeksistējošās bankas, bet gan tās klientu naudu. Foto no: bnn.lv

266 miljoni eiro, kas «uzkārušies» «ABLV Bankā»

Kā jūs domājat, kas notiks ar 216 miljoniem eiro un 25 miljonus eiro vērtajiem finanšu instrumentiem (izsakoties latviski, vērtspapīriem), ko 2019. gadā Finanšu izmeklēšanas dienests (FID) ir iesaldējis likvidējamajā „ABLV Bank”? Tie, starp citu, esot 69% no visiem FID pērn iesaldētajiem līdzekļiem. Vēl 25 miljoni bankā tika iesaldēti jau 2018. gadā. Tātad kopumā šajā „kantorī” pašlaik ir „uzkārti” 266 miljoni eiro.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Kas ar šo – būsim pragmatiķi, ne jau bankas, bet tās klientu naudu – notiks? Mazliet vienkāršoti (toties reālistiski) izsakoties, liela daļa no šiem miljoniem mainīs īpašniekus. Likumīgie, bet finanšu institūciju apšaubītie īpašnieki tos atdos ne tik likumīgiem, toties „tīriem” īpašniekiem (tostarp valstij). Tāpat, kā tas jau ir „gadījies” ne tikai Latvijā („Krājbanka”, „Parex”, „Trasta komercbanka” u.c.), bet arī, piemēram, Kiprā, Vācijā, Šveicē, Panamā un cituviet.

FID vadītāja Znotiņa skaidro, ka pēc rīkojumu parakstīšanas par līdzekļu iesaldēšanu tiek ziņots policijai, kura izmeklē kriminālprocesus par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Viņa gan nespēj apstiprināt, vai „ABLV Bank lietā” jau ir noslēdzies kāds process, kas noslēdzies ar naudas konfiskāciju un ieskaitīšanu valsts budžetā.

Atgādināšu, ka ASV Valsts kases (U.S. Department of the Treasury) finsnšu spiegošanas institūcijas „Financial Crimes Enforcement Network” jeb saīsināti „FinCEN” publiskotajā ziņojumā cita starpā bija teikts, ka „ABLV Bank” vadība līdz 2017. gadam esot „izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām”. „ABLV Bank” bijušie vadītāji šīs apsūdzības ir noraidījuši, joprojām nekas nav pierādīts (un izskatās, ka neviens arī vairs necenšas kaut ko pierādīt), tomēr process ripo kā ceļa rullis no stāva kalna, arvien dziļāk asfaltā iemūrējot arī „uzkārušos” 266 miljonus eiro.

Un pēdējais: pērn FID Latvijas finanšu sektorā ir iesaldējis kopumā 342 miljonus. 2018. gadā iesaldēto līdzekļu kopapjoms bija tikai 101,42 miljoni eiro, bet 2017. gadā – 45,66 miljoni eiro. Kas par lielisku dinamiku, dāmas un kungi! Noķertajiem finanšu afēristiem atņemtās naudas summa triju gadu laikā ir palielinājusies 7,5 reizes. Iespaidīgi, nudien iespaidīgi! Tikai nav saprotams, kā viņi tik baisi varēja savairoties, šie nelietīgie afēristi

Tavs komentārs par rakstu: