• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēku silueti un vēlēšanu sarakstiDeputāta amats joprojām daudziem latviešiem ir sapņu "griesti". Attēls no: rezekneszinas.lv

41 pašvaldības vēlēšanām iesniegti kopumā 324 saraksti ar 5599 kandidātiem

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) savā mājas lapā ir publicējusi informāciju par to, kā noslēgusies partiju un apvienību sarakstu iesniegšana 5. jūnijā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām, kuras pirmo reizi pēc administratīvi teritoriālās reformas norisināsies 41 pašvaldībā – sešās ārpus novadiem esošajās valstspilsētās (izņemot Rīgu) un 35 novados. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

6. aprīlī noslēdzās deputātu kandidātu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām. Atbilstoši CVK apkopotajai informācijai uz pašvaldības deputātu amatiem šoreiz pretendēs 5599 kandidāti no 324 partiju un to apvienību sarakstiem. Tātad vidēji vienai pašvaldībai pieteikti 8 saraksti un 137 deputātu kandidāti.

Konkurence ir samērā liela, jo pašvaldību vēlēšanās kopumā būs jāievēl 683 deputāti (vidēji vienā pašvaldībā – 17).

Visvairāk partiju sarakstu un kandidātu pieteikti Ogres un Ropažu novados.Ogres novadā uz deputātu amatiem no 12 sarakstiem pretendē 243 kandidāti.Savukārt Ropažu novadā vēlēšanās pieteikti 14 saraksti un 238 kandidāti.

12 saraksti ar 227 kandidātiem pieteikti Jēkabpils novadā, savukārt Jūrmalā pieteikti 13 saraksti ar 197 kandidātiem.

Vismazāk sarakstu un kandidātu pieteikts Valkas novadā – turienes pašvaldības vēlēšanās piedalīsies 46 deputātu kandidāti no trim sarakstiem.

Līvānu novadā no četriem sarakstiem kandidē 53 deputātu amata kandidāti, bet Ventspils novadā pieteikti trīs saraksti ar 54 kandidātiem.

CVK apkopotie dati uzrāda, ka 61,4% ir vīrieši, bet 38,6% – sievietes.Kandidātu vidējais vecums ir 46,1 gads. Jaunākais kandidāts ir 18 gadus vecs, bet vecākajam kandidātam ir 91 gads.

Tavs komentārs par rakstu: