• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

4.maiju Rīgā svinēs ar daudzveidīgu kultūras un sporta pasākumu programmu

LETA

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, Rīgā iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sarūpēta daudzveidīga svētku programma - svinības pie Brīvības pieminekļa, koncerti un sporta aktivitātes 11.novembra krastmalā, koncerti galvaspilsētas kultūras centros, kā arī ģimeņu pasākumi Lucavsalā, Vērmanes dārzā un Pļavnieku parkā, informēja Rīgas domē.

Vērienīgākais pasākums notiks 11.novembra krastmalā, kur no plkst.12 risināsies daudzveidīgas sporta aktivitātes. Tajās aicinātas iesaistīties gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši un seniori, lai cīnītos par "Krastmalas kausu". Pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties foto orientēšanās sacensībās pa Vecrīgas ielām, pārbaudīt savus spēkus uz alpīnistu sienas, mini sprintā orientēšanās sportā un skriešanā sprinta distancēs.

Tāpat krastmalā būs iespēja uzspēlēt šahu, dambreti, novusu, kā arī mēroties spēkiem galda hokejā ar pasaules čempioniem šajā sporta veidā. Cīņa par kausu notiks arī strītbolā, handbolā un futbolā. Sporta aktivitāšu laikā apmeklētāji varēs vērot dažādus sporta veidu paraugdemonstrējumus un iepazīties ar pilsētā plānoto lielo sporta pasākumu norises plānu. Sporta aktivitātes noslēgsies ar tradicionālajām Lielās virves vilkšanas sacensībām.

Plkt.18 sāksies koncerts "#24 Latvijai", kurā klausītājus priecēs dziedātājs Dons, grupas "PeR", "Otra puse" un "Musiqq", bet plkst.21 sāksies koncertuzvedums "24 dziesmas Latvijai", kurā piedalīsies skatuves mākslinieki Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Aija Andrejeva, Inga Šļubovska, Aija Vītoliņa, Vineta Elksne, Juris Kaukulis, Ieva Sutugova, Juris Vizbulis, Biruta Ozoliņa, Kristīne Kārkle-Puriņa, Marta Ritova, Miks Dukurs, kā ar instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā, dīdžejs Monsta, vokālā grupa "Limonāde" un koris "Austrums".

Pie Brīvības pieminekļa, tāpat kā iepriekšējos gados, tiks veidota kompozīcija "Ziedu Latvija", notiks Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru koncerts ar defilē programmu, kā arī norisināsies ziedu nolikšanas svinīgā ceremonija.

Plaša sporta aktivitāšu programma 4.maijā risināsies arī Lucavsalas aktīvās atpūtas parkā, kur no plkst.11 līdz 16 notiks Sporta diena. Tajā gaidīti gan lieli, gan mazi - ģimenes ar bērniem, seniori, kā arī sportisko aktivitāšu atbalstītāji, velobraukšanas entuziasti, ūdens prieku tīkotāji, gardēži un kultūras programmas cienītāji.

Iedzīvotāji, it īpaši ģimenes ar bērniem, gaidīti Vērmanes dārzā pasākumā "Atver logu, redzi Rīgu!". Parka dārzā bērni varēs darboties radošajās darbnīcās, iesaistīties sporta spēlēs, bet ikvienam apmeklētājam pasākumā būs iespēja klausīties koru un vokālo grupu dziedājumu, vērot bērnu kolektīvu uzstāšanos, pūtēju orķestra, tautas deju kolektīva "Līgo", perkusiju un muzikālo grupu priekšnesumus. Savukārt vakarā no plkst.20 parka estrādē koncertā "Prieks par neatkarību" uzstāsies grupas "Sus Dungo", "The Sound Poets" un viesi no Islandes - grupa "Mammu?".

4.maijā svētku koncerti notiks arī VEF Kultūras pilī, kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā, kultūras centros Iļģuciemā un Imantā, "Mazajā ģildē", "Lielajā ģildē" un Svētā Pētera baznīcā. Iedzīvotāji varēs skatīties Latvijas filmu maratonu kinoteātrī "Splendid Palace" un darboties patriotisku suvenīru veidošanas darbnīcā Rīgas Porcelāna muzejā.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome. Svētku programma 4. un 5.maijam pieejama tīmekļa vietnē "www.kultura.riga.lv".

Tavs komentārs par rakstu: