• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un Informācijas tehnoloģijas fakultāte.Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un Informācijas tehnoloģijas fakultāte. Foto: Edijs Pālens/LETA

57% uzņēmumu un organizāciju darbinieku pietrūkst digitālo prasmju - Aptauja

LETA

Vairāk nekā pusei jeb 57% uzņēmumu un organizāciju darbinieku pietrūkst nepieciešamo prasmju sadarbībai vidē, kurā aktīvi izmanto gudros risinājumus, liecina informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "Accenture" veiktā aptauja.

Par būtiskākajām iemaņām nākotnē uzņēmumu un organizāciju vadītāji uzskata digitālās prasmes (43%), radošu domāšanu (33%) un spēju analizēt datus (31%). Savukārt 21% par svarīgu uzskata tīklošanos un tikpat daudzi - kolēģu izaugsmes veicināšanu, bet 20% - sadarbību.

Vairums uzņēmumu un organizāciju vadītāju uzskata, ka automatizācija padarīs darbu efektīvāku un interesantāku. No visiem aptaujātajiem respondentiem 46% pieredzējušo uzņēmumu un organizāciju vadītāju uzticas gudro risinājumu datiem.

"Accenture" vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs norādīja, ka mūsdienās programmēšanas valoda ir kā trešā svešvaloda un drīzumā nebūs darba vietu, kurās varēs iztikt bez spējas izmantot informācijas un komunikāciju (IKT) tehnoloģiju rīkus.

Pēc viņa teiktā, digitalizācija dos iespējas cilvēkiem, kuriem būs digitālās prasmes, tostarp algoritmiskā un loģiskā domāšana, informācijas apkopošanas, analizēšanas un programmēšanas iemaņas.

Viņš sacīja, ka, neraugoties uz pietiekami vājo darba tirgu, pēdējos piecos gados IKT nozare pievienojusi gandrīz 10 000 darbvietu. Viņš sacīja, ka tieši programmēšanas darbvietas ir eksporta produkts. IKT nozares uzņēmumu apgrozījums pieaug, un Latvija pēdējos divos ceturkšņos ir apsteigusi kaimiņvalsti Igauniju IKT eksporta jomā.

Tavs komentārs par rakstu: