• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vīrietis priecājas par autoBeidzot tu esi mans! Foto: Shutterstock

6 kļūdas, no kurām jāizvairās, pērkot savu pirmo automašīnu

Auto iegāde noteikti ir viens no finansiāli atbildīgākajiem lēmumiem, kādu cilvēkam nākas pieņemt. Ja auto tirdzniecība ir sveša tēma, tad sava pirmā auto iegāde brīžiem var šķist pat biedējoša, jo svarīgi ir ne tikai atrast īsto braucamo, bet arī pareizo pārdevēju un piemērotāko veidu, kā par to samaksāt. Lai auto iegāde neraisītu nožēlu, šajā rakstā apskatīsim 6 biežākās kļūdas, ko cilvēki mēdz pieļaut, iegādājoties pirmo auto.

1. Pirkšana bez izpētes

Nebūtu ieteicams vienkārši doties uz tuvāko auto placi un tikai tad sākt domāt, ko pirkt. Tas var novest pie tā, ka beigās iegūsi nevis tādu auto kādu vēlies Tu, bet kādu pārdevējs tev grib pārdot. Internetā ir pieejama plaša informācija par dažādu tipu, marku un modeļu automobiļiem. Sākumā vajadzētu izpētīt pieejamās markas un modeļus un, ja iespējams, iepazīties ar atsauksmēm par tirgotāju.

2. Izvēle par labu jaunam nevis lietotam auto

Pastāv uzskats, ka jauns noteikti ir labāks. Tas gluži neattiecas uz pirmā auto iegādi. Lietoti auto būs lētāki, apdrošināšanas izmaksas būs zemākas un auto vērtības krišana nebūs tik manāma. Ja auto ir kvalitatīvi ražots, tas kalpos vēl ilgus gadus un ja pēc laika saprotat, ka Jums vajadzīgs kas cits, tad zaudējumi, visticamāk, nebūs tik lieli, kā pērkot jaunu auto.

3. Izskats svarīgāks par funkciju

Funkcionalitātei noteikti ir jābūt pirmajā vietā, jo, lai cik stilīga automašīna neizskatās, tai ir jābūt piemērotai šofera primārajām vajadzībām. Ja esat ģimenes cilvēks, tad automašīnai ir jābūt komfortablai un, vēlams, ekonomiskai. Iegādājoties šādu īpašumu, ir jādomā ilgtermiņā, apzinoties kā auto tiks izmantots.

4. Pakļaušanās tirgotāja spiedienam

Jāapzinās, ka mēdz būt tirgotāji, kuriem mazāk interesēs Jūsu vajadzības, bet vairāk – pārdot auto, kuru nevarat atļauties. Kad esat tirdzniecības vietā, sekojiet līdzi, vai pārdevējs interesējas par to, kas Jums nepieciešams un kāds ir atļautais budžets. Ja kādā brīdī sajūtat, ka uz Jums tiek izdarīts spiediens, esiet gatavi pārtraukt sarunas un droši turpināt meklējumus.

5. Ilgtermiņa kredītsaistību uzņemšanās

Sākotnēji tā var šķist laba doma, jo, ņemot kredītu ilgtermiņā, mēneša maksa būs zemāka. Lai arī to var uzskatīt par ieguvumi, kopējā auto maksa var būtiski palielināties un Jums nāksies krietni pārmaksāt. Drošāks risinājums būtu nokārtot saistības pēc iespējas ātrāk, iespējams, izvēloties nedaudz lētāku automašīnu, kuras mēneša maksu varēsiet atļauties.

6. Testa brauciena neveikšana

Kad zināt, kādu auto marku un modeli vēlaties, testa brauciens ir nozīmīga sastāvdaļa iegādes procesā. Ja iespējams, izbrauciet ar dažādām viena modeļa automašīnām, lai saprastu, kurā no tām brauciens ir patīkamāks. Tas palīdzēt noteikt kopējo komforta līmeni, kā arī to, kādas skaņas auto rada.

Auto iegāde ir nopietns lēmums, it sevišķi, ja pērkat savu pirmo spēkratu. Auto tirdzniecība ir ļoti plaša sfēra, tāpēc pircējam ir iespējas rūpīgi izpētīt, kas tirgū ir pieejams, un no daudzajiem variantiem izvēlēties to, kas vislabāk atbilst braukšanas vajadzībām. BRC Autocentrs ir lietotu auto tirdzniecības vieta, kur cilvēkiem rūp, lai Jūsu pirmais auto sniegtu tikai labākās atmiņas. Ienāciet BRC Autocentrs un pārliecinieties par plašo klāstu, kādu piedāvā oficiālais mobile.de partneris Baltijā!

 

2 Komentāri


 1. labus
  2019-05-09

  Formulējumā ir jēdzieniska kļūda: "2. Izvēle par labu lietotam, nevis jaunam auto" — ir pareiza (un no konteksta izrietoša) rīcība, nevis kļūda!

  • infoTOP.lv
   2019-05-09

   Paldies par aizrādījumu, izlabojām.

Tavs komentārs par rakstu: