• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Ministru prezidents Māris Kučinskis.Es tavas vēlmes no lūpām nolasīšu, mīļais Zev! Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Ministru prezidents Māris Kučinskis. Foto: LETA

81 miljons prēmijām: Zeva Kučinska rīkojumu Hēra-Ozola nav izpildījusi pilnā apjomā

Vai jums nešķiet, ka Valsts kontrole (VK) kļuvusi aplam sīkumaina? Nu, sakiet, kāpēc tā ir “piesējusies” nieka 81 miljonam, ko ministrijas pērn ir iztērējušas piemaksām valsts iestāžu un ministriju darbinieku algām. Tieši otrādi: činavnieki ir pelnījuši vēl arī prēmijas par premjerministra uzdevuma veiksmīgu izpildi!

Dzintars Zaļūksnis

Mēs taču labi atceramies, ka drīz pēc stāšanās amatā Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdeva ministriem zemi ar deguniem rakt, bet atrast “iekšējos līdzekļus” darba samaksas palielināšanai savā resorā (tiem, kas īsti neatceras, atgādinājums šeit). Būsim godīgi: tas ir faktiski vienīgais nepārprotami formulētais valdības virsuzdevums, kas pusotra gada laikā nācis no Kučinska. Tāpēc, lūdzu, novērtēsim, cik čakli un aizrautīgi tas ir izpildīts! Varu saderēt, ka ne jau tikai 81 miljonu ministrijas ir atradušas un “apēdušas”: vai gan to čaklajiem darbonīšiem jāmāca, kā daļu naudas “norakt”, ka neviena Elita, tā teikt, Krūmiņa pakaļ nedziedās?

Jā, revīzijā “Par Latvijas Republikas 2016. gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem” VK ir secinājusi, ka piemaksu par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti piešķiršanas process ir formāls – piemaksas piešķiršanas pamatojumi ir vispārīgi, neietver konkrētus apsvērumus šādas piemaksas piešķiršanai, nav skaidri nošķirami no citu piemaksu, piemēram, piemaksas par papildu darbu. Analizējot piemaksas saņēmušo darbinieku īpatsvaru, VK ir konstatējusi, ka, piemēram, Finanšu ministrijā (FM) piemaksu “par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti” saņem 94% darbinieku un tā tiek maksāta 10-12 mēnešus gadā. Tā jau nu ir tīra “kasīšanās”!

Ņemot vērā, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, pildot augstākā vadoņa norādījumus, ir bijusi pirmrindniece starp stahanoviešiem, palīdzot naudu sagādāt arī kolēģiem (par FM 64 miljonus vērto žēlastību atgādinu šeit).

Tāpēc prastajiem nodokļu maksātājiem būtu jāuztraucas drīzāk par to, ka 6% FM darbinieku palikuši pie plikas algas, turklāt dažiem pietrūcis līdzekļu prēmijām visa gada garumā. Nākamgad, Hēra-Ozolas kundze, lai šādi trūkumi netiktu pieļauti – Zeva Kučinska rīkojumi jāizpilda precīzi un pilnā apmērā!

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: