• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ABLV banka un ēnas aiz tās logaABLV un ēnas aiz loga. Foto: LETA

ABLV banka likvidatoriem maksās piecreiz mazāk nekā viņiem būtu maksājusi valsts

Šeku reku, pat cilvēkam, kam propaganda abas acis izdūrusi un ausis ar medu aizlīmējusi, nu ir pamats maķenīt pagrozīt savas atlikušās smadzenes, saliekot kopā divus skaitļus: valsts noteikto bankas likvidatora atalgojumu – 1,2 miljoni eiro gadā. Un to, ko likvidatori dabūs no ABLV bankas, kura likvidējas pati – 264 000 gadā.

Dzintars Zaļūksnis  

Nū, jūs teiksiet, 264 tūkstoši arīdzan ir naudiņa, kas godīgam sabiedrības loceklim rādās tikai sapnī, no kura negribas pamosties. Taču tas ir gandrīz piecreiz mazāk nekā VALSTS noteiktais maksimālais atalgojums bankas likvidatoram.

Un, ziniet, man nezin kāpēc liekas, ka ABLV akcionāru sapulce likvidatoru aldziņu būtu nokaulējusi vēl zemāku, ja vien nebūtu darbojies pāēdējais arguments – bīstieties Valsts, tā mums būtu maksājusi 100 tūkstošus mēnesī! Jo valstij nav nekādu saistību pret ABLV klientiem kreditoriem, toties gribas piepildīt sili, no kuras barojas kviecošo, bet uzticamo ieročnesēju bars.    

Tāpēc ABLV noteiktais bankas likvidatoru atalgojums būs 22 000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, neparedzot procentu maksājumus par pašlikvidācijas procesā veiktajiem darījumiem. Un no sirds paldies likvidatoriem, kuri piekrita darboties par tādiem “grašiem” – Andrim Kovaļčukam un Arvīdam Kostomārovam, un sevišķi – zvērinātajam advokātam Elvijam Vēberam un zvērinātajai advokātei, “Sorainen” Latvijas biroja vadošajai partnerei Evai Berlaus – pēdējiem diviem ir noteikta stundas likme, bet kopējais atalgojums nevarēs pārsniegt 22 000 eiro mēnesī.

Vai kādam vēl ir jautājumi, kāpēc ABLV pašlikvidācija bija kopumā labākais risinājums tās īpašniekiem, klientiem un kreditoriem? Un vai kāds vēl šaubās, kāpēc līdz šim bankām Latvijā neļāva pašlikvidēties? Arī ABLV gadījumā valsts vadošie bāleliņi un tautumeitas negribēja ļaut...

Acīmredzot negribēja līdz brīdim, kamēr aizokeāna saimnieki nepateica, ka nav iemesla neļaut. Jo amerikāņiem šajā lietā ir citas intereses, kas tālu pārsniedz ar fiksu likvidatoru palīdzību no bankas izsūknēto “sīknaudu”.

Tavs komentārs par rakstu: