• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pēters PutniņšPēters Putniņš: Nudie, viss būs oki-doki! Foto: LETA

ABLV saņem atļauju pašlikvidēties. Raudzīsimies, kā tas notiks

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Pēters Putniņš ir paziņojis, ka komisija atbalsta “ABLV Bank”pašlikvidācijas procesa piedāvājumu. Tuvākā nākotne rādīs, ko šis atbalsts nozīmē realitātē, bet šajā raundā ABLV noguldītāji un kreditori ir guvuši virsroku.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv  

Putniņš atzīst to, kas ir acīmredzams –, ka šis jautājums ticis izvērtēts gana ilgi, trīs mēnešus. Šī vilcināšanās tiek skaidrota ar dažādi auditu nepieciešamību, nepieciešamību apzināt Eiropas institūciju redzējumu, nepieciešamjām obligātajām kontrolēm saistībā ar “bažām par naudas atmazgāšanu ar bankas starpniecību”, par ko iepriekš “informājušas” ASV institūcijas.

Taču šāda FKTK piekāpība vēl nenozīmē, ka ABLV var justies mierīgi: ASV Valsts kases (Department of the Treasury) spiegošanas tīkls FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) joprojām nav papūlējies sniegt pierādījumus sākotnējiem apgalvojumiem par ABLV “pārkāpumiem”, kuru dēļ vietējie censoņi nekavējoties ierobežoja šīs bankas darbību tik lielā mērā, ka neatlika nekas cits, kā to likvidēt.

FKTK gan esot “guvusi pārliecību”, ka visi ABLV pieteiktie likvidatoru kandidāti varēs nodrošināt objektīvu un neatkarīgu lēmumu pieņemšanu, tāpēc apstiprināja visus bankas ierosinātos kanidātus: pašlikvidācijas procesu nodrošinās Arvīds Kostomārovs, Andris Kovaļčuks, Elvijs Vēbers un Eva Berlaus.

Tomēr nav skaidrs, cik liela patstāvība pašlikvidācijas procesā iesaistīto personāžu kontrolē tiks dota ABLV pagaidām vēl īpašniekiem Oļegam Fiļam un Ernestam Bernim, kuri pašlaik ir vienīgie, kas savas reputācijas dēļ ir ieinteresēti bankas godprātīgā likvidēšanā.

Lai gan kopumā nevar noliegt, ka visplēsonīgāko, “džungļu” variantu vietējiem “šakāļiem” īstenot laikam vairs neizdosies un no “ieplānotā” 400 miljonu eiro “laupījuma” lielas daļas tomēr nāksies atteikties.

Garantijas gan nav nekādas, jo alkatība reizēm mēdz iedarbināt fantāziju, bet tā savukārt var būt aplam pārsteidzoša.      

Tavs komentārs par rakstu: