• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Solvita Āboltiņa.Solvita Āboltiņa. Foto: Saeima

Āboltiņa: Smiltēnam kā partijas priekšsēdētāja vietniekam ir bijusi iespēja mainīt partijas tēlu

LETA

Edvardam Smiltēnam veselu gadu ir bijusi iespēja mainīt "Vienotības" tēlu partijas priekšsēdētāja vietnieka amatā, trešdien žurnālistiem pauda politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Tā viņa cita starpā atbildēja uz vaicājumu par Smiltēna pausto, ka Āboltiņas aiziešana no partijas vadības būtu priekšnoteikums, lai partija varētu mainīties.

"Viens cilvēks nevar partiju uzcelt, un viens cilvēks nevar partiju nograut. Šādā situācijā vienmēr katram vispirms ir jāpaskatās uz sevi. Smiltēns pēc [partijas priekšsēdētāja Andra] Piebalga stāšanās amatā ir veselu gadu bijis partijas vadītāja vietnieks, viņš ir bijis redzama partijas "seja", kurš ir gājis uz koalīcijas sanāksmēm un kuram ir bijusi iespēja šo partijas tēlu mainīt," pauda Āboltiņa.

Partijā notiek komandas darbs un katram ir jāizvērtē sava loma, piebilda politiķe.

Lūgta komentēt Smiltēna uzstādījumu, ka politiķei jāatstāj frakcijas priekšsēdētājas amats, lai viņš varētu kandidēt uz partijas vadītāja posteni, Āboltiņa teica, ka, ņemot vērā situāciju partijā, viņa labprātāk izvēlētos iespēju paklusēt. Taujāta, vai Smiltēns ar savu rīcību grauj "Vienotību", Āboltiņa pauda, ka partijai par labu nāktu, ja mazāk tiktu sniegti šādi vērtējumi un reizē tiktu turpināts strādāt.

Kā ziņots, Smiltēns norādījis, ka viņš ir aicinājis Āboltiņu atkāpties no frakcijas priekšsēdētājas amata, lai partija, veicot radikālas pārmaiņas, varētu pretendēt uz 10% līdz 20% lielu atbalstu sabiedrībā. Neveicot lielas izmaiņas līdzšinējā darbībā, viņaprāt, var piepildīties prognozes, ka "Vienotība" nākamajās Saeimas vēlēšanas var nespēt nokomplektēt tādu komandu un piedāvājumu, kas varētu labi startēt vēlēšanās.

"Vienotības" valdes vairākums trešdien noraidīja priekšlikumu skatīt Smiltēna ierosinājumu.

Partijai 19.augustā notiks kongress, kurā vēlēs jauno valdes priekšsēdētāju. Pašreizējais partijas vadītājs Piebalgs paziņojis, ka uz šo amatu nekandidēs.

Tavs komentārs par rakstu: