• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ACEA: Latvijā pirmajā pusgadā bijis mazākais jaunu auto reģistrācijas kritums Eiropā.ACEA: Latvijā pirmajā pusgadā bijis mazākais jaunu auto reģistrācijas kritums Eiropā. Foto: drivemir.ru

ACEA: Latvijā pirmajā pusgadā bijis mazākais jaunu auto reģistrācijas kritums Eiropā

LETA

Latvijā jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas kritums šā gada pirmajos sešos mēnešos salīdzinājumā ar janvāri-jūniju pērn bija mazākais 30 Eiropas valstu vidū, liecina piektdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar tiem šogad janvārī-jūnijā mūsu valstī reģistrēja 8614 jaunu vieglo automašīnu, kas bija par 1% vairāk nekā 2016.gada pirmajā pusē. Lielāks kritums bijis Īrijā (-10%), Somijā (-1,6%) un Lielbritānijā (-1,3%).

Pārējās 26 Eiropas valstīs, par kurām datus apkopo ACEA, gada pirmajā pusē jaunas vieglās pasažieru automašīnas tika reģistrētas vairāk nekā pirms gada.

Lielākais jauno vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums Eiropā janvārī-jūnijā gada izteiksmē bijis Rumānijā (+27%), Horvātijā (+23,6%), Lietuvā (+19,7%), Bulgārijā (19,3%) un Ungārijā (+19,2%).

Lietuvā pirmajā pusgadā tika reģistrētas 12 814 jaunas vieglās pasažieru automašīnas, bet Igaunijā reģistrācijas apmērs sasniedza 13 332 spēkratus, kas bija par 13,4% vairāk nekā šajā laika posmā pērn.

Visās 30 ACEA aplūkotajās Eiropas valstīs salīdzinājumā ar 2016.gada janvāri-jūniju jaunu vieglo spēkratu reģistrācija pieauga par 4,6%. Kopumā sešu mēnešu laikā šajās valstīs tika reģistrētas 8 461 476 jaunas vieglās pasažieru automašīnas.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs jaunu vieglo automašīnu reģistrācija gada izteiksmē janvārī-aprīlī palielinājusies par 4,7% - līdz 8 210 921 automašīnai.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

Tavs komentārs par rakstu: