• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Anda Čakša slīpā fotoAnda Čakša ne vienmēr stāsta patiesību. Foto: LETA

Administratīvā tiesa: «aizrotējot» Mežsargu uz tukšu vietu, Čakša ir rīkojusies prettiesiski

Administratīvā rajona tiesa ir atcēlusi veselības ministres Andas Čakšas rīkojumu par bijušās Veselības inspekcijas (VI) direktores Aijas Mežsargas pārcelšanu Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra (VTMEC) direktora vietnieka amatā.

Tiesa atzina, ka Mežsargas pārcelšana VTMEC direktora vietnieka amatā īstenota ar mērķi pēc pārcelšanas attiecīgo amatu likvidēt un izbeigt ar viņu civildienesta attiecības. Līdz ar to VM ir uzdots atjaunot Mežsargu amatā, kas pēc iespējas ir līdzvērtīgs amatam, kuru viņa ieņēma pirms pārcelšanas.

Tiesa Veselības ministrijai (VM) ir uzlikusi par pienākumu publiski atvainoties Mežsargai, kā arī atlīdzināt personīgo kaitējumu 500 eiro apmērā un morālo kaitējumu 500 eiro apmērā.

Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no tā taisīšanas dienas.

Iepriekš bija atklājies, ka dienā, kad tika izdots veselības ministres rīkojums par Mežsargas pārcelšanu centra direktora vietnieces amatā, centra direktors Egils Harasimjuks izdeva rīkojumu par šīs amata vietas likvidāciju. Harasimjuks neatbalstīja Mežsargas pārcelšanu uz centru lietderības trūkuma dēļ, jo minētais amats iepriekš ticis izveidots mākslīgi bez funkcionālas nepieciešamības, lai nodrošinātu citas ierēdnes rotāciju.

Savukārt Čakša uzdeva centra direktoram atjaunot likvidēto vietnieka amatu, lai tajā varētu pārcelt Mežsargu. Pēc viņas pārcelšanas centrs turpināja attiecīgā amata likvidācijas procesu, un to akceptēja arī VM. Taču pēc tiesībsarga informācijas pieprasījuma saņemšanas pārbaudes lietā par Mežsargas situāciju lēmums atsaukts, informējot Mežsargu, ka civildienesta attiecības centra direktora vietnieka amatā ar viņu tiek turpinātas.

InfoTOP.lv atgādina, ka pēc Mežsargas rotācijas Čakša publiski meloja, apgalvodama, ka šī rotācija neesot vērsta “pret konkrētām personām” (šeit).

1 Komentāri


 1. m,d
  2018-02-20

  Un caksa melo ari par med,algam ,masam 50 ,,masu paligiem 7eiro vai tas ie mediku algas pielikums ja riga ir pieliktas algas ,tad pirms rigas algas ir loti mazas ,Vai tas ves,ministrei nebutu JAZIN?

Tavs komentārs par rakstu: