• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kaza ar grimasiArī kaza jūs aicina ciemoes! Foto: Shutterstock

Aicina «Atvērtās dienas laukos»

“Atvērtās dienas laukos” ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas noritēs šīs nedēļas izskaņā, 22. un 23. augustā. Pasākuma laikā viesiem atvērtas būs 180 saimniecības visos Latvijas novados.

Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente

22. un 23. augustā visos Latvijas novados ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem īpaši sagatavotiem piedāvājumiem ciemos gaida lauku labumi – mājražotāji, amatnieki, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi (sīkāk par to šeit). 

Kā nokļūt “Atvērto dienu” saimniecībās?

Plānojam! Viss piedāvājums kopā ar saimniecību kontaktinformāciju un karti apkopots pasākuma mājas lapā. Saimnieki gaida ciemos Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē, Sēlijā, Latgalē un Pierīgā!

Tūrisma informācijas centros un DUS “Circle K” visā Latvijā piejama pasākuma karte līdzņemšanai un ceļojuma plānošanai. Ieteicams jau iepriekš izplānot ceļojumu vienai vai divām dienām ar saimniecību apmeklējumiem, pusdienošanas vietām un naktsmītni. Vienas saimniecības apmeklējums ilgst vidēji 1-2 stundas.

Piesakāmies! Kad maršruts saplānots, apmeklējumi jāpiesaka saimniekiem. Tas palīdzēs saimniekiem katram viesim veltīt vairāk laika un uzmanības. Jāņem vērā, ka vairākām saimniecībām šogad ir noteikti degustāciju vai ekskursiju laiki un ierobežots dalībnieku skaits drošības apsvērumu dēļ.

Dodamies ceļā! Ieteicams ņemt līdzi skaidru naudu, lai varētu iegādāties kārotos lauku labumus, jo nelielos uzņēmumos vai pie mājražotājiem var nebūt iespējas norēķināties ar maksājumu kartēm. Ja ceļojuma laikā mainās plāni vai gadās kavēties, lūgums sazināties ar saimniekiem un brīdināt viņus par izmaiņām.

Lai patīkama lauku labumu baudīšana un veiksmīgs ceļojums!

“Atvērtās dienas laukos” organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, atbalsta Zemkopības ministrija. Sadarbībā ar a/s „Latvijas valsts meži” un „Circle K Latvia”.

Tavs komentārs par rakstu: