• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Airsoft spēlētājs pilnā ekipējumāAirsoft spēlētājs pilnā ekipējumā. Publicitātes foto: GUNSnLASERS

Airsoft – izklaide vai tomēr sporta veids?

Airsoft ir pasaulē plaši zināma kaujas simulācijas spēle, kurā tiek izmantotas reālu ieroču replikas jeb kopijas. Cik populārs airsoft ir Latvijā, kāda ir spēles gaita un no cik gadiem drīkst piedalīties? Uzzini par visu plašāk šajā rakstā!

Mazliet vairāk par airsoft

Ar airsoft visā pasaulē nodarbojas jau kopš 1970. gadiem, kad tas parādījās Japānā un pēc tam arī Ķīnā, Honkongā, Korejā un Taivānā. Iepriekš airsoft ieroči bija aizliegti, jo civilajiem iedzīvotājiem nedrīkstēja šaujamie piederēt.

Šobrīd airsoft ir ļoti populārs Amerikas Savienotajās valstīs, kā arī Eiropā. Arī Latvijā airsoft kļūst arvien zināmāks, neskatoties uz to, ka 2019. gadā tika noteikts, ka ar to var nodarboties personas, kas sasniegušas vismaz 16 gadu vecumu. Cilvēkiem tas ir kļuvis ne tikai par izklaides veidu, bet par hobiju, ar ko nodarboties regulāri. Protams, airsoft daudzi izvēlas arī kā izklaides veidu vecpuišu ballītēs vai korporatīvos pasākumos, lai neformālā gaisotnē atpūstos kopā ar kolēģiem.

Ko vērts zināt par airsoft spēli?

          ● Var spēlēt no 16 gadu vecuma

          ● Atļauts spēlēt tikai norobežotās teritorijās, kur nepastāv risks spēles laukumā iekļūt citām personām

          ● Spēles laikā jāvelk atbilstošs ekipējums (sejas aizsargmaska, pilns apģērbs, cimdi, ērti apavi)

          ● Pārvadājot, airsoft ieroči ir jāievieto somās vai kā citādi droši jāietin

          ● Ārpus spēles laukuma ierocim vienmēr jābūt ar drošinātāju, lai nejauši neizšautu

          ● Laukumā jābūt godīgam, ievērojot visus airsoft spēles nosacījumus

Airsofts tiek uzskatīts par džentelmeņu spēli, jo – līdzīgi kā peintbolā – ir godīgi jāatzīstas, ka pretinieks ir tev trāpījis. Atkarībā no misijas drīkst trāpīt vienu, divas vai vairākas reizes un tikai tad jādodas ārpus laukuma un jāgaida viena uzdevuma beigas, lai pēc tam turpinātu dalību.

Populārākās airsoft misijas

Misiju jeb uzdevumi veidi ir neierobežoti un spēlēs tie tiek pielāgoti spēlētāju vecumam un iepriekšējai spēles pieredzei. Latvijā un pasaulē populārākās airsoft misijas ir:

          ● prezidents;

          ● policisti pret teroristiem;

          ● karoga uzvilkšana laukuma galvenajā mastā;

          ● katrs pats par sevi;

          ● snaiperis;

          ● kalna karalis;

          ● cietuma izlaušanās;

          ● ēkas uzspridzināšana u.c.

Uzdevumu izvēle ir atkarīga arī no spēles teritorijas un aprīkojuma. Airsoft veikals un izklaides parki “GUNSnLASERS” piedāvā airsoftu divās lokācijās Rīgā – Mārkalnes ielā 10 un Viestura prospektā 2.

Kur spēlēt?

Airsoft Latvijā drīkst spēlēt tikai nožogotās teritorijās. Airsoft veikals “GUNSnLASERS” laukumi atrodas Rīgā:

          ● Mārkalnes ielā 10 (Jugla) – iekštelpu laukums: senā manufaktūras rūpnīcas ēka. Autentiska vide un pārdomāts laukums ar divu stāvu stilizētām celtnēm;

          ● Viestura prospektā 2 (Mežaparks) – 5 āra laukumi kādreizējā PSRS kara bāzes teritorijā. Laukumos ir nelieli uzkalni, ielejas, pamestas ēkas un daudz priedes. Mierīga vide tepat Rīgā, bet izjūta, ka atrodies ārpus pilsētas steigas. Pēc spēles var pacept gaļu labiekārtotās piknika vietās ar nojumi, galdu un soliem (attēlā zem teksta).

Labvēlīgos laikapstākļos var izmēģināt āra laukumus, bet lietū un vējainā laikā Juglas iekštelpu poligonu. Spēlēs var piedalīties ar savu vai izmantot “GUNSnLASERS” ekipējumu.

 Nomā pieejami šādi airsoft ieroči:

          ● G&G zīmola M4 automāti ar šaušanas ātrumu 380 fps (110 līdz 115 m/s)

          ● CYMA zīmola MP5 automāti ar šaušanas ātrumu 380 fps (110 līdz 115 m/s)

Šie airsoft ieroči ir ražoti no polimēra un metāla detaļām, ir ļoti kvalitatīvi un reālistiski ar 6,05mm lielu stobra diametru. Ieročiem tiek izmantotas baterijas, kas intensīvi spēlējot, darbojas pat 4h – 5h.

Aptveres

Aptveres tiek iedalītas trīs kategorijās pēc to ietilpības:

 1. Zemas kapacitātes – aptuveni 80 bumbiņas, šīs aptveres teju vispār netiek izmantotas;
 2. Vidējas kapacitātes – 100 līdz 130 bumbiņas;
 3. Augstas kapacitātes – 300 līdz 600 un vairāk bumbiņas.

Jo lielāks ir spēles laukums, jo ar lielākām aptverēm spēlētāji nodrošinās. Papildus spēlētāji nodrošinās ar rezerves aptverēm, kas tiek piestiprinātas pie speciālas vestes vai jakas. Vairāku hektāru milzīgās teritorijās spēlētājiem nav iespēja ātri nokļūt līdz bāzei, lai papildinātu vai nomainītu aptveri, tādēļ svarīgo ekipējumu spēlētāji ņem līdzi laukumā (attēlā zem teksta).

Ar papildu aksesuāriem airsoft ieroči un pārējais ekipējums izmaksā salīdzinoši dārgi. Jo vairāk ar to cilvēks aizraujas, jo arvien jaunus aksesuārus gribas izmēģināt. Līdzīgi kā ar sportošanu sporta zālē – gribas jaunus skriešanas apavus, treniņbikses, ūdens pudeli un sporta somu.

Lai neiegādātos sev nepiemērotu ekipējumu, vispirms vērts apmeklēt “GUNSnLASERS” airsoft atvērtās spēles, kas vasaras sezonā notiek Mežaparkā, bet ziemas sezonā iekštelpās Juglā.

Atvērto jeb publisko spēļu grafiks pieejams ŠEIT!

Kas ir atvērtās jeb publiskās spēles?

Atvērtās spēles jeb kopspēles ir pasākumi, kuros piedalās gan iesācēji, gan amatieri. Pasākuma ilgums ir aptuveni 2 – 2,5h, kuru laikā tiek izspēlētas dažādas misijas. Spēlēs dalībnieki var piedalīties ar savu vai “GUNSnLASERS” nomas ekipējumu, iepriekš reģistrējoties.

 Reģistrējies airsoft kopspēlēm:

          ● Zvanot pa telefona numuru +371 27274646

          ● Rakstot e-pastu uz info@gunsnlasers.lv

          ● Rakstot vēstuli Facebook lapā

Šo pasākumu laikā uzzināsi vairāk par spēles nosacījumiem, varēsi uzdot jautājumus pieredzējušas instruktoram un citiem dalībniekiem, kā arī izmēģināt dažādu ekipējumu un ieročus līdz sapratīsi, kas pašam vairāk patīk. Sazinies ar “GUNSnLASERS”, lai uzzinātu vairāk – airsoft veikals un izklaides parki strādā pēc pieraksta!

Tavs komentārs par rakstu: