• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
HIMARS darbībā.HIMARS darbībā. Foto: U.S. Air Force

Aizsardzības ministrija grasās pirkt trīs raķešu sistēmas «HIMARS»

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) nosūtījusi pieprasījumu Amerikas Savienotajām Valstīm par augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas M-142 “HIMARS” [High Mobility Artillery Rocket System] iegādi, ziņo lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Zināms, ka turpmāko triju gadu laikā finansējums Latvijas valsts aizsardzībai tiks pakāpeniski palielināts no pašreizējiem 2,2% jeb 758,35 miljoniem eiro līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP).   

Šajā kontekstāAM ir pasludinājusi trīs prioritātes attiecībā uz raķešu sistēmām, proti, 1) krasta aizsardzībai pret kuģiem, 2) vidējā rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas un 3) raķešu artilērija.

Par krasta aizsardzības sistēmām AM jau ir saņēmusi piedāvājumus no potenciālajiem piegādātajiem. Tirgus izpētē ir veikta šo piedāvājumu analīze, kā arī pieprasīta papildu informācija tālākajai izvērtēšanai.

Par vidējā rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmām ir pieņemts lēmums tās iegādāties kopā ar Igauniju: Madridē jūnija nogalē notikušā NATO [North Atlantic Treaty Organization] samita laikā Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri parakstīja kopīgu nodomu vēstuli par iegādes veikšanu. Pašlaik notiek kopīgs darbs pie iepirkuma tālākās īstenošanas.

Bet, runājot par raķešu artilēriju, AM ir nosūtījusi pieprasījumu ASV par “HIMARS” sistēmu pieejamību un cenām. Arī šis ir kopīgs Baltijas valstu projekts, un AM sagaida, ka ASV to atbalstīs ar līdzfinansējumu. Patlaban tiek gaidīta atbilde.

AM patlaban nespēj precīzi pateikt, cik izmaksās trīs “HIMARS” sistēmas, taču tie noteikti būšot “simti miljonu eiro”.

Tavs komentārs par rakstu: