• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kareivis aizsargtērpā.Mūsu sabiedrotais. Foto: NBS

Aizsardzības ministrija šoruden Latvijā divreiz rīkos starptautiskus manevrus

Valdība ir atbalstījusi Aizsardzības ministrijas (AM) ieceri šoruden Latvijā organizēt divas plašas starptautiskas militārās mācības – "Sudraba bulta" un "Furious Axe" (tulkojums variants: Negants cirvis). Katrā no militārajām mācībām piedalīsies vairāk nekā 500 ārvalstu militārpersonu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības štābu un vienību mācības komandvadības pilnveidošanai, valsts aizsardzības operāciju plānošanai un vadīšanai "Sudraba bulta" Latvijas teritorijā plānots organizēt no 23. septembra līdz 6. oktobrim. Tajās sola piedalīties armijas vienības no Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Latvijā dislocētās Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas. Mācības tiek rīkotas, lai cita starpā "pilnveidotu uzņemošās valsts atbalsta spējas, nodrošinot sabiedroto spēku darbību Latvijas teritorijā".

Savukārt NBS un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās bataljona kaujas grupas līmeņa taktiskās lauka militārās mācības "Furious Axe" tiks rīkotas no 28. oktobra līdz 10. novembrim. Tajās piedalīsies Latvijas, Igaunijas, kā arī no Igaunijā dislocētās Lielbritānijas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas.

Informācija par to, cik šīs mācības izmaksās Latvijas nodokļu maksātājiem, publiski netiek sniegta.

Tavs komentārs par rakstu: