• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Igors Sokolovs saņem S.Hillera balvuIgors Sokolovs (centrā) saņem S.Hillera balvu. Publicitātes foto: RTU Attīstības fonds

Akadēmiķa Solomona Hillera balvu saņēmis jaunais zinātnieks Igors Sokolovs.

Izcilā akadēmiķa Solomona Hillera vārdā nosaukto balvu šogad ir ieguvis Latvijas Organiskās sintēzes institūta (LOSI) pētnieks Dr. chem. Igors Sokolovs par izstrādāto un pirms gada aizstāvēto promocijas darbu “(Hetero)aromātisko savienojumu C-H funkcionalizēšana”.

Balvas pasniegšana notika trešdien, 22. augustā, AS “Olainfarm” telpās.S.Hillera balvu katru gadu piešķir vienam jaunajam zinātniekam par labāko pēdējospiecos gados aizstāvēto promocijas darbu organiskajā ķīmijā. Balvas apjoms –1750 EUR pirms nodokļu nomaksas, un to konkursa kārtībā piešķir “Olainfarm”sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstībasfondu.

I.Sokolovs balvu saņēma par ieguldījumu farmācijas nozarē, jo viņš ir izveidojis jaunuorganiskās sistēzes metožu kopumu, kas ļaus ātrāk, lētāk un efektīvāk izstrādātjaunas zāļvielas. Šīs metodes var izmantot gan farmācijas uzņēmumi, gan arīzinātnieki akadēmiskās pētniecības vidē. Jaunā pētnieka ieguldījumu zinātnēapstiprina arī tas, ka viņa pētījuma atziņas publicētas zinātniskajā žurnālā, kurš irpasaules zinātnisko izdevumu ranga pirmajā piecniekā, kā arī viņa publikācijām irplaša citējamība.

“Inovācijas kā 21. gadsimta virzītājspēks nav iespējamas bez zinātnes, un šajāgadījumā – ķīmijas. Atbalstot Hillera balvas tradīciju, mēs paužam stingru pārliecību,ka zinātnei un pētniecībai Latvijā ir nepieciešams atbalsts,” saka “Olainfarm” valdespriekšsēdētājs Oļegs Grigorjevs.

S.Hillers (1915-1975) bija izcils Latvijas ķīmiķis. Viņa vadībā sintezēti un ražošanāieviesti aptuveni 60 medicīniskie preparāti, to skaitā antibiotiķis furacilīns,prettuberkulozes, pretvēža un pretinfekcijas preparāti. Hillers dibinājis LOSI unbijis tā pirmais direktors, docējis arī Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad – RTU).

Pretendentu pieteikšanās nākamā gada balvu konkursam tiks izsludināta 2019. gadafebruārī, dodot iespēju pretendēt vēlreiz arī tiem jaunajiem zinātniekiem, kuri jau irpiedalījušies konkursā, tomēr balvu nav saņēmuši.

Hillera balva sadarbībā ar RTU Attīstības fondu un LZA notiek kopš 2014. gada.Plašāka informācija par balvu – RTU Attīstības fona mājaslapā.

Tavs komentārs par rakstu: