• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kaķi pie pulksteņaKo tie nožēlojamie cilvēciņi vakar runāja? Ka laiks mainīšoties? Kādas muļķības! Foto: Getty Images/cattime.com

Ākstīšanās ar «sezonālo laiku» turpinās: pavasaris atkal atdod stundu rudenim

Daudzi jau noteikti piemirsuši, ka2018. gadā Eiropas Komisija (EK) ierosināja pēc 2021. gada 28. marta pārtraukt ikgadējo pāreju uz vasaras/ziemas laiku, ļaujot ES dalībvalstīm izvēlēties, vai pastāvīgi piemērot vasaras vai ziemas laiku.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Vēl daudzāki droži vien piemirusī, ka arī Latvijas valdība lēmusi, sak Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas. Jo rezultāta šiem konceptuālajiem lēmumiem nav –28. martā plkst.3.00 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu – arī Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņus pārregulējot par vienu stundu uz priekšu, informē Ekonomikas ministrija.

Proti, kā savulaik aizrādīja Johans Volfgangs fon Gēte (Johann Wolfgang von Goethe, 1749-1832) mūsu pašu Raiņa (īstajā vārdā Jānis Pliekšāns, 1863-1929) tulkojumā, teorija ir pelēka, vien dzīves koks ir mūžam zaļš.

Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par divreizēju ikgadēju laika grozīšanu vēl nav panākts, tāpēc joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai, šogad tātad līdz 31. oktobrim. Cik ilgi turpināsies pelēkā teorija, neviens nezina. Un laikam jau pašlaik tā nešķiet vislielākā no ķezām.

Tavs komentārs par rakstu: