• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aleksandrs ČaksAleksandrs Čaks (1901-1950). Foto no Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa muzeja

Aleksandra Čaka jubilejas mēnesis

No 1. oktobra Rīgas Mākslas telpā skatāma jauna ekspozīcija “No Aleksandra līdz Čakam”, ar ko Rīgā atklāj Aleksandra Čaka (1901-1950) jubilejas mēnesi. Tā kulminācija būs tieši dzejnieka 120. dzimšanas dienā, 27. oktobrī, kad notiks tradicionālā Čaka balvu pasniegšana, informē lsm.lv.      

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kopumā ekspozīcijā ir astoņi pieturas punkti, katrs stāsta par savu posmu Čaka dzīvē, un stāstus veido fotogrāfijas, Čaka rokraksti, piezīmju kalendāri, dažādi viņam piederējuši priekšmeti – brilles, aproču pogas, gludeklis un daudzi citi.

Katru posmu skaniski raksturo kāda tam atbilstoša dziesma ar Čaka vārdiem. Piemēram, Arta Robežnieka dziesma “Viss senais klusi prātā nāk” raksturo Čaka pirmo dzīvesvietu, kur viņš piedzimst un tiek kristīts, un tā ir Blaumaņa iela 9. Pēc trim gadiem ģimene pārceļas uz Ģertrūdes ielu, tad Bruņinieku ielu un Lāčplēša ielu, un tad jau Čaks ir skolnieks.

Scenogrāfs un mākslinieks Kristians Brekte veido ekspozīcijas vizuālo tēlu, un tas nebūs klasiski pelēkais ar melno, bet krāsās dzīvīgs un daudzveidīgs, kāds savā daiļradē un savās personības izpausmēs bija arī Čaks.

Ekspozīcijas “No Aleksandra līdz Čakam” laikā notiks arī dažādi pasākumi.

Sākot no 14. oktobra, būs pieci literārie vakari ceturtdienās, bet tieši dzejnieka dzimšanas dienā, 27. oktobrī, norisināsies tradicionālā Čaka balvu pasniegšanas ceremonija.

14. oktobrī gaidāms vēl viens ļoti īpašs notikums, kad pie nama Lāčplēša ielā 48, kur dzejnieks dzīvoja pēdējos 13 savas dzīves gadus, atklās mākslinieka Aivara Vilipsona veidoto piemiņas cilni.

Tavs komentārs par rakstu: