• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Zaļās nāves akcija pie Finanšu ministrijasZaļās nāves ceļš Latvijā ir garš un diemžēl netraucēts. Foto: LETA

Algu pielikums mediķiem nākamgad «ies gar degunu» jeb Vieni baida, otri tikai sola...

Kā gan var nesolīt? Tāpēc, tiekoties ar krīzes situācijā nonākušā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem, piecu 13. Saeimas frakciju pārstāvji, protams, pauda atbalstu nepieciešamībai palielināt mediķu atalgojumu.

Dzintars Zaļūksnis

Atbalstu pauda visu frakciju pārstāvji, kuri bija ieradušies uz tikšanos – partija “KPV LV”, partiju apvienība “Attīstībai/Par!”, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība un partija “Saskaņa”.Jaunās konservatīvās partijas un partiju apvienības “Jaunā Vienotība” pārstāvji tikšanos ar NMPD mediķiem neuzskatīja par pietiekami svarīgu, lai tērētu laiku. Nu, vismaz godīgi!

Tikām aizejošās veselības ministres Andas Čakšas vadītā kantora sagatavotajā informatīvajā ziņojumā kolēģi tiek baidīt ar kārtējiem milzu skaitļiem, kuri, kā liecina pašas Čakšas šiverēšana, Veselības ministrijas (VM) dārziņā mēdz pazust, neatstājot nekādu efektu. Interesanti, bet sabiedrība liekas aizmirsuri, ka pērn, pieņemot valsts šā gada budžetu, visiem medicīnas darbiniekiem tajā tika iestrādāts algu pieaugums.

Rezultātā veselības budžets pirmo reizi “pārvēlās” pāri miljarda robežai, tomēr daļa medicīnas personāla – māsu un ārstu palīgi, sanitāri, slimnieku kopēji, vietumis arī māsas – palika pilnīgā bešā.

Tad kāpēc gan ticēt tam, ko sarēķinājis tas pats Čakšas kantoris, proti, lai 2020. un 2021. gadā palielinātu ārstniecības personu darba samaksu par vidēji 20%, esot nepieciešami kopumā 641,6 miljoni eiro? Tiešām? Nešaubos, ka VM to “apēdis”, ka ausis kust, bet vai kādu nieku savos kontos ieraudzīs arī jaunākais medicīnas personāls?

Tagad, re, troikas koalīcija muld, ka “esošā valdība nekādus lēmumus par finansējuma piešķiršanu nākamajam un turpmākajiem gadiem nevar pieņemt”. Sak, viss, ko mēs esam pieķēzījuši, sāks smirdēt nākamgad, bet par to jau atbildēt “tie citi”!

Tāpēc VM ziņojumu valdība “pieņem zināšanai”. Ar mājienu, ka “zināšanai” tas jāpieņem arī jaunajai Saeimai, kura, ja kas “nobruks”, mediķiem un pacientiem varēsu pūst pati savas pīlītes.

Spriežot pēc 13. Saeimā iekļuvušo partiju attieksmes, nekādus patīkamus pārsteigumus šajā jomā gaidīt nebūtu īpaši saprātīgi.

2 Komentāri


 1. MED DARB.
  2018-11-29

  Prieks kam mums masu paligiem vajadzigas algas ,,var tacu stradat ar minimalo algu ,,kam dala ,,ka darbs loti daudz ,un sanemam loti maz ,,gan sanitares un apkopejas ,,,vai mes neesam cilveki ,,KAPEC ALGAS PIELIEK TIKAI KAM JAU ALGAS IR LIELAS???????

 2. m,paligs!
  2018-11-29

  Taisniba !!Doma tikai par tiem kam jau laba alga !!!

Tavs komentārs par rakstu: