• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Alphaville disks "CrazyShow"Alphaville. CrazyShow. Albuma dizains

«Alphaville»: Savāds fraktāļu komplekts IV

(3. turpinājums. Sākums šeit)

2000. gadā ASV “Alphaville” izdod albumu “Salvation” ar jaunu vāku un trim jaunām dziesmām, kā arī ar mainītu albuma ieraksta dalībnieku sastāvu. Ar albuma Amerikas versijas izplatīšanu nodarbojas kompānija “Metropolis Records”.

Jānis Blumbergs, īpaši InfoTOP.lv

Grupa turpina uzstāties daudzās pasaules valstīs, ka arī strādā pie jauna studijas albuma, kuru tiek plānots izdot 2002. gadā.

2000. gada 23. jūnijā “Alphaville” apmeklē dižās kaimiņvalsts galvaspilsētu Maskavu, bet tā paša gada jūlijā tiek izdots pirmais oficiālais grupas koncertalbums “Stark Naked And Absolutely Live” [Pilnīgi kails un absolūti dzīvs], kurs trīs nedēļas noturas vācu čārtu 1. vietā. Polijā 300 000 skatītāju auditorijai “Alphaville” sniedz pašu jaudīgāko koncertu savas pastāvēšanas vēsturē.

2001. gadā Bernhards Loids izdod soloalbumu “Atlantic Popes”, savukārt Marians Golds (līdztekus darbam pie “Alphaville” jaunā albuma), kopā ar Klausu Šulcu, Edjotu Krīgeru (Eddjott Krüger) un citiem uzsāk darbu pie projekta “Sputnik Roadhouse” [Sputnik bufete šosejas malā], lai piedalītos filmā “Klassentreffen” [Salidojumi].

Tiek izdots “Alphaville” pirmais DVD: grupas ASV fani sagatavo 1999. gada kocertmateriālu Sotleiksitijā. DVD iznāk ierobežotā tirāžā un satur arī nepublicētu videoklipu dziesmai “Soul Messiah” [Dvēsele Mesija]. Tā paša gada jūlijā iznāk promosingls “Forever Young 2001”, pēc tam seko ”Dance With Me 2001”, novembrī veiksmīgi tiek pabeigts projekts “Dreamscapes #9”, kā arī iznāk CD “Forever Pop” [Vienmēr pops] ar populārāko dziesmu remiksiem. Pie ierakstiem darbojušies tādi mūziķi kā džeza grupa “De Phazz”, Marks Plati (Mark Plati), F.A.F., Hosē Alvaress Brills (José Alvarez-Brill), “Eiffel 65” un citi.

No 2000. gada oktobra līdz pat 2001. gada oktobrim “Alphaville” izmanto jaunu metodi: ik nedēļu bez maksas savā vietnē izplata pa vienai jaunai dziesmai tolaik tik populārajā MP3 formātā. Visi publicētie treki jaunos aranžējumos tika iekļauti četros albumos “CrazyShow” [TrakaisŠovs], savukārt ceturtajā šā projekta diskā CD 12 — “WebSiteStory” [TīmekļaVietnesStāsts] tika apkopotas dziesmu versijas tajos aranžējumos, kuri tika izplatīti grupas vietnē.

2002. gada aprīlī “Alphaville” uzsāk turneju vārdā “Miracle Healing” [Ārstnieciskā vīzija] uzstājoties Šveicē, Ungārijā, Čehijā, Austrijā un Vācijā. Pēc vairākiem vasaras priekšnesumiem grupa koncentrē spēkus ierakstot albumu “CrazyShow”; tas ir pirmais, kurā nav piedalījies Bernhards Loids. Bet rudens pusē – var teikt, puspajokam – uzstājas Daugavmalā, Rīgā pie Prezidenta pils un atkal abstulbina modros latviešus ar savām dziesmām. Šajā koncertā es uzzināju, cik skaisti mana mīļotā meitene prot dejot un dažreiz to dara arī vēl šobaltdien. Lūk, tā! Bet tā paša gada decembrī Marians Golds uzsāk turneju Vācijā.

2002. gada 14. februārī sākas albuma “CrazyShow” izplatīšana. Albums sastāv no 4 diskiem (saukts arī par “Dreamscapes 9-12”). Albumam ir izstrādāts īpašs dizains – purpura kastīte ar apzeltītu rāmīti, individuālu numerāciju, krāsainu lielāka formāta bukletu. Pašu albumu varēja iegādāties, to iepriekš pasūtot tikai grupas oficiālajā mājas lapā pie īpašā izplatītāja “A Different Drum”. Dažām dziesmām vārdus tika atlļauts sacerēt grupas faniem. Pirmajiem 700 faniem, kuri noformēja pasūtījumu, kā atvainošanās par relīzes aizkavēšanos tika iekļauts papildu singls “Elegy” [Elēģija].

18. martā Bernhards Loids oficiāli paziņo par aiziešanu no “Alphaville”. Nu Marians ir palicis viens pats, bet nepadodas, ar viņu strādā pianists Rainers Bloss (Rainer Bloss, 1946-2015), kurš piedalījās ierakstos kopš 1990. gada, un anglis Mārtins Listers (Martin Lister, 1962-2014), ierakstot divas dziesmas “CrazyShow” pasākumam: “Still Falls The Rain” [Vēl list lietus] un “Ways” [Ceļi]. Jaunā albuma prezentācija notika Beļģijas festivālā “Eurorock” 5. aprīlī. Drīz vien pēc tam tiek sākts ierakstīt operu “L’invenzione Degli Angeli/The Invention Of Angels” [Eņģeļu izgudrojums], kuru uzrakstīja Klauss Šulcs un Hermans Šnaiders (Hermann Schneider). Operas librets ir itāļu valodā. Marians tiek pie Sūtņa lomas.

2004. gada aprīlī – maijā Marians Golds kopā ar Mārtinu Listeru Londonā strādā pie jaunām dziesmām. 29. augustā grupa atzīmē savu 20. gadskārtu, un svinības notiek Berlīnē. Pirmo reizi pastāvēšanas laikā grupa savu cienītāju priekšā uzstājas kopā ar stīgu kvartetu, nu, un šī uzstāšanās ir veiksmīga un kvalitatīva, tāpēc kvartets pēc tam pavadīja grupu visas jubilejas turnejas laikā Ungārijā, Čehijā, Slovākijā, Šveicē, Dānijā, Zviedrijā. Ak, jā! Arī Vācijā.

Pēc turnejas Golds, Listers un Bloss sāk nopietni strādāt pie mūzikla “Alise Brīnumzemē” (oriģinālā: Alice's Adventures in Wonderland). Jā, jā, tā pati Luisa Kerola (Lewis Carroll) pasaka gulst libreta pamatā. Pānots, ka mūzikls iznāks 2006. gadā ar pirmizrādi Vorcburgā.

2005. gada maijā grupa piedalās vācu Evaņģēliskās Baznīcas Kongresā Hanoverē.

Līdz pat 2008. gadam grupa turpina darbu pie jauna albuma, pa starpām sniedzot koncertus dažādos festivālos.

2009. gads – grupas 25 gadu jubileju “Alphaville” visiem saviem cienītājiem sarīko Prāgā, sniedzot grandiozu šovu 4. decembrī. Hitu “Forever Young” izpildīja Karels Gots (Karel Gott) – čehu valodā. Pēc koncerta tiek sarīkota neliela pieņemšana, kur tie, kas bija iegādājušies attiecīgas biļetes, var saņemt autogrāfus un nofotografēties ar grupas dalībniekiem. Grupas sastāvā ir parādījies jauns bundzinieks – Jākobs Kīršs (Jakob Kiersch), bet Marians kopā ar Karelu Gotu ieraksta Ziemassvētku dziesmiņu “Love Will Find A Way” [Mīlestība atradīs ceļu] jaunajam Gota albumam, kurš iznāca oktobrī.

(Nobeigums šeit)

Tavs komentārs par rakstu: