• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ĀM Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts.ĀM Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts. Foto: Ieva Makare/LETA

ĀM: Vērojams diasporas organizāciju aktivitātes pieaugums

LETA

Vērojams diasporas organizāciju aktivitātes pieaugums, īpaši Eiropā, aģentūrai LETA norāda Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts skaidro, ka īpaši Eiropā vērojams diasporas organizāciju aktivitātes pieaugums, īstenojot daudzveidīgus, plašai diasporas auditorijai adresētus projektus, kuru vidū jāizceļ projekti bērnu un jauniešu latviskās izglītības atbalstam.

Lai stiprinātu sadarbību ar diasporu un veicinātu diasporas ieguldījumu Latvijas attīstībā, Sjanīts aicina izmantot iespēju un iesniegt projekta pieteikumus diasporas pasākumiem. Projektu pieteikumus var iesniegt visa gada garumā, lai saņemtu finansējumu aktivitātēm kultūras, izglītības, zinātnes, ekonomikas, sporta un citās jomās, komunikācijas veicināšanas pasākumiem un citām aktivitātēm saiknes ar Latviju uzturēšanai.

ĀM atgādina, ka diasporas organizācijām, kas projektu pieteikumus iesniegs otrajā pusgadā, projekti jāiesniedz saskaņā ar šī gada 20. jūlijā apstiprināto jauno "Kārtību, kādā Ārlietu ministrijā iesniedz, izvērtē un finansiāli atbalsta projektus sadarbības ar Latvijas diasporu stiprināšanai, diasporas organizāciju atbalstam un diasporas ieguldījuma Latvijas attīstībā veicināšanai", aizpildot tai pievienoto projektu pieteikuma anketu. Nākamais projektu iesniegšanas termiņš ir 15.septembris.

Šogad ĀM ir atbalstījusi 73 diasporas projektus dažādās valstīs izglītības, kultūras un sporta jomās, tostarp pasākumus diasporas jauniešu auditorijai, sabiedrības saliedētībai un nacionālās identitātes stiprināšanai kopsummā līdz 81 000 eiro. No šiem projektiem 45 diasporas projekti īstenoti jau pirmajā pusgadā.

Ministrijā norāda, ka kopumā pirmajā pusgadā ir saņemti un izskatīti 109 pieteikumi ĀM, Latvijas diplomātisko pārstāvniecību ārzemēs un diasporas reģionālo organizāciju iesniegtajiem projektiem diasporas atbalstam.

Tavs komentārs par rakstu: