• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Donalds TrampsDonalds Tramps: “Parīzes vienošanās soda amerikāņu tautu un padara bagātus ārvalstu ķēzītājus (polluters).” Foto: Doug Mills/The New York Times

Amerikāņi vairs neklausīs Grētu: ASV ir prom no Parīzes klimata vienošanās

Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) 2017. gadā pieteiktā izstāšanās no Parīzes vienošanās (angl: Paris Agreement) par siltumnīcas efekta gāzu izmešu samazināšanu oficiāli stājās spēkā 2020. gada 4. novembrī, ziņoThe New York Times”.    

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

2019. gada novembrī ASV oficiāli informēja Apvienoto Nāciju Organizāciju par savu lēmumu, bet atbilstoši procedūrai izstāšanās stājusies spēkā pēc gada. 

2015. gadā Parīzē sagatavotā un 2016. gada aprīlī pieņemtā (ASV vārdā to parakstīja iepriekšējais prezidents Baraks Obama/Barack Obama) ANO [Parīzes] klimata vienošanās paredz samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus, lai globālā temperatūra nepaaugstinātos vairāk par diviem grādiem pēc Celsija, salīdzinot ar  periodu pirms industriālā laikmeta.

Nākot pie varas, Tramps paziņoja, ka Parīzes vienošanās prasa ASV uzņēmumiem un valdībai “netaisnu vides standartu ievērošanu un apdraud Savienoto Valstu ekonomiku”.

ASV, pasaulē lielāka ekonomika un otra lielākā siltumnīcas efekta gāzu izmešu ražotāja aiz Ķīnas, ir kļuvusi par pirmo valsti, kas izstājusies no Parīzes klimata vienošanās.

Tas nozīmē, ka zviedru jumpravas Grētas Tūnberjas (Greta Thunberg) balss ASV oficiāli vairs netiks uzklausīta, bet Parīzes klimata vienošanās ir zaudējusi krietnu daļu no savas globālās nozīmes. Vai šis Trampa solis izrādīsies tālredzīgs, rādīs turpmākā notikumu attīstība ne tikai ASV, bet arī citur pasaulē.

Tavs komentārs par rakstu: