• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Boriss Džonsons ar Anglijas karogu.Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons uz nenoteiktu laiku atgriežas Anglijā. Foto: Stefan Rousseau/PA Images

Anglijā koronavīruss kļuvis «vārgāks» un spēj nolidot tikai vienu metru

Politiskais šovs “Covid-19” ieguvis jaunu elpu: acīmredzot saprotot, ka pat runas par “otro vilni” vairs nespēj cilvēkus atturēt no skepses par politiķu nodomu “tīrību”, valdoņi ir nolēmuši “apcirpt koronavīrusam spārnus”. Vēl nupat “koviddoktrīna” vēstīja, ka vīruss-baisulis spēj pārvietoties 2 metru attālumā, bet tagad tā pārvietošanās attālums ir samazināts līdz vienam metram.

Dzintars Zaļūksnis

Vai jaunā koronavīrusa īpašības ir mainījušās? Vai vīrusa fiziskā kondīcija kļuvusi švakāka? Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, mēģiniet sameklēt, kas bija pirmavots uzskatam, ka droša distance starp cilvēkiem kovidpanikas laikā ir 2 metri. Pasaules veselības organizācija (World Health Organization, WHO)? Nē, neskaitās! Šis jautājums ir daudz sarežģītāks nekā būtu tad, ja runa patiešām ir par medicīniska rakstura pierādījumiem (skat., piemēram, šeit). Medicīniska rakstura pierādījumu šai vispārzināmajai tēzei vienkārši nav! Un to apliecina pēkšņā un politiski motivētā pāriešana uz viena metra sociālo distancēšanos.

Nupat tā notika Latvijā. Tagad arī Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) paziņo, ka no 4. jūnija Anglijā tiek mīkstināti pasākumi, cita starpā sociālās distancēšanās attālums tiek samazināts līdz vienam metram. Cerams, ka angļu koronavīrusi steidzami iepirks metramērus, lai šo attālumu ievērotu. Sevišķi interesanti, ka Džonsona izziņotie karantīnas režīma atvieglojumi attiecas tikai uz Angliju. Jā, Velsā, Skotijā un Ziemeļīrijā ierobežošanas pasākumus nosaka vietējās iestādes. Un arī ārkārtīgi intelektuālais vīruss to noteikti ņems vērā.

Tātad no 4. jūlija Anglijā – un tikai Anglijā, kurā Džonsons pēkšņi ir ierobežojis savu Apvienotās Karalistes pirmā puikas varu,– drīkstēs atsākt darbu krogi, restorāni un viesnīcas, kinoteātri, muzeji un frizētavas. Anglijā tiks atļauti arī reliģiskie pasākumi, tomēr brašie angļu džentlmeņi un viņu uzticamās lēdijas nedrīkstēs dziedāt, jo “kolektīva dziedāšana rada augstu inficēšanās risku”. Laikam koronavīrusam aizkrīt ausis un viņš var pazaudēt savu metramēru.

Angļu zinātnieki acīmredzot ir pačukstējuši Džonsonam, ka ārpus nosauktajām vietām slīpētais vīruss noraujas no striķa, tāpēc naktsklubiem, azarstpēļu zālēm, fitnesa klubiem, peldbaseiniem, spa centriem un tetovēšanas saloniem vēl būs jāpaliek slēgtiem. Pat Anglijā. Un nenoteiktu laiku.

Turklāt Džonsons brīdina, ka “ierobežojumi var tikt atjaunoti, ja epidemioloģiskā situācija pasliktināsies”. Cerams, ka koronavīruss to dzirdēja un saprata. Jo arī tas, maita, taču nav ieinteresēts, lai ierobežojumi tiktu atjaunoti.

Tāpēc britiem jācer uz koronavīrusa saprātu. Jo ar “Covid-19” jāsadzīvo, kā nu bez tā! 

Tavs komentārs par rakstu: