• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Terēza Meja BriselēTerēza Meja sprukās: "Breksita" pretinieki kopā ar saviem antipodiem, fanātiskajiem breksiteriem grasās izgāzt vienošanos un pašu "Breksitu". Foto: Getty Images

Ap «Breksitu» sabiezē Londonas migla

Necik daudz laika nav atlicis līdz 29. martam, kad Apvienotā Karaliste  pulksten 23.00 pēc Griničas laika (30. martā vienos naktī pēc Latvijas laika) nolēmusi veikt “Breksita” pēdējo kustību un formāli izbeigt savu Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts statusu.

Taču, jo tuvāk nāk “liktenīgā” stunda, jo biezākā miglā tinas gan pats “Breksits”, gan ar to saistītā politiskā diskusija. Šobrīd tiklab iespējams, ka “Breksits” notiks kā plānots, vai arī tas tiks atlikts, nosakot citu “šķiršanās stundu”, vai pat tiks atcelts uz nenoteiktu laiku.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May), pirms 15. janvārī britu parlamentā gaidāmā izšķirošā balsojuma par ES un Lielbritānijas “šķiršanās līgumu”, ir mudinājusi likumdevējus apstiprināt “Breksita” vienošanos, brīdinot, ka pretējā gadījumā būs jārēķinās ar risku, ka “Breksits” nenotiks.

Likumdevējiem ir pienākums īstenot 2016. gada referenduma rezultātus par izstāšanos no ES, norāda Meja. Ja vairākums būtu atbalstījis palikšanu, Apvienotā Karaliste turpinātu būt ES dalībvalsts.

Neraugoties uz premjeres brīdinājumiem, tiek prognozēts, ka 15. janvārī Meju parlamentā gaida sakāve, jo viņas likumprojekts nav populārs nedz “Breksita” atbalstītāju, nedz pretinieku likumdevēju rindās.

Pagājušajā nedēļā parlaments nobalsoja, ka Lielbritānija nevar izstāties no ES bez vienošanās, kā arī uzdeva Mejai nākt klajā ar alternatīvu priekšlikumu trīs dienu laikā, ja viņas vienošanās tiks noraidīta.

Neraugoties uz Mejas koncentrēšanos uz proeiropeiskajiem deputātiem, viņas lielākais izaicinājums ir stingrā kursa breksiteri pašas partijā. Viņu pretestība pārlieku maigajai, kā viņi skaidro, pozīcijai “Breksita” vienošanos apdraud jau no paša sākuma.

Tavs komentārs par rakstu: