• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jautras sievietesKur vēl citur tādu dzīvi... Foto: Shutterstock

Ap vēlēšanām Latvijas iedzīvotāji sasniegšot «ekstāzi»

Pētījumu aģentūras SKDS nupat veiktās aptaujas dati uzrāda, ka Latvijas iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi sasniegusi rekordaugstu līmeni: aptaujā noskaidrots, ka iedzīvotāji apmierinātību ar savu dzīvi vērtē vidēji ar 6,97 ballēm, kas ir par 0,06 ballēm vairāk nekā pirms gada un augstākais rezultāts “novērojumu” vēsturē.

Jūlijā veiktajā anketēšanā iedzīvotājiem tika lūgts norādīt, cik kopumā apmierināti vai neapmierināti viņi ir ar savu pašreizējo dzīvi. Savs vērtējums aptaujā respondentiem bija jāsniedz desmit ballu skalā, kur viens nozīmēja “pilnīgi neapmierināts”, bet 10 – “pilnīgi apmierināts”.

Vidējais rezultāts ir 6,97 balles, kas ir par 0,06 ballēm vairāk nekā pirms gada. Šogad fiksētais rezultāts ir ir augstākais novērojumu vēsturē un, kā norāda SKDS, “turpinot pēdējos gados novēroto apmierinātības līmeņa kāpumu”.

Visbiežāk aptaujātie apmierinātību ar savu dzīvi vērtējuši ar septiņām vai astoņām ballēm. Pilnīgi apmierināto iedzīvotāju īpatsvars esotr ievērojami lielāks par pilnīgi neapmierināto iedzīvotāju īpatsvaru.

Aptaujā piedalījusīes aptuveni 1000 cilvēku.

Līdz šim zemākā apmierinātība ar savu dzīvi fiksēta ekonomiskās krīzes gados, minimumu sasniedzot 2009. gadā, kad vidēji dzīves apmierinātības līmenis tika vērtēts ar 5,55 ballēm.

Tavs komentārs par rakstu: