• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dzelzceļa līnija no Serbijas uz Ungāriju.ES ārējā robeža. Foto: The Associated Press

Apdraudēta ES pilsoņu brīva pārvietošanās savas Lielās Dzimtenes teritorijā

Norvēģijas premjerministre Erna Sūlberga (Erna Solberg) bažījas, ka nekontrolētā imigrācija “apdraud Šengenas zonas pastāvēšanu”, un aicina līguma dalībvalstis aizsargāt savas ārējās robežas. Šajā ziņā Sūlberga pievienojas Francijas prezidentam Fransuā Olādam (François Hollande), kurš šonedēļ paziņoja, ka Šengena ir “apdraudēta”. Faktiski to pašu, uzrunājot tautu Vācijas atkalpavienošanās 25. gadadienā, teica arī Vācijas kanclere Angela Merkele.

Sūlbergas kolēģi citās Skandināvijas valstīs nav tik kategoriski, tomēr arī vēlas migrācijas ierobežošanu. Tā Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns (Stefan Löfven) uzskata, ka “visiem tiem, kam ir tiesības uz patvērumu, tas jāpiešķir, [bet] tie, kam tiesību nav, jāsūta atpakaļ”, un arī Dānijas premjerministrs Larss Lēge Rasmusens (Lars Løkke Rasmussen) ir atzinis, ka tie imigranti, kuriem “nav nepieciešama aizsardzība, jāsūta atpakaļ, cik ātri vien iespējams”. Tomēr Stokholma nav apmierināta, ka Kopenhāgena daļu imigrantu laiž caur savu teritoriju, lai tie varētu patvērumu pieprasīt Zviedrijā, bet Somija to pašu pārmet Zviedriju.

Šādas bažas gan nav nekas jauns. Jau augustā Eiropas Savienības (ES) birokrātijas mītnes zemes Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels (Charles Michel) izteicās, ka, ņemot vērā terorisma draudu pieaugumu, ES var atjaunot kontroli uz robežām un pārskatīt Šengenas līguma nosacījumus. "Mums ir jābūt gataviem ziedot zināmu daļu savu brīvību terorisma apkarošanas labā," piebilda Mišels.

Tavs komentārs par rakstu: