• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Niks Endziņš tiesāNiks Endziņš tiesā. Foto: Aija Kinca/lsm.lv

Apgabaltiesa Endziņam piespriež pusgada cietumsodu

Bez šaubām, loģiska ir diskusija par to, vai cietumsods par nepatiesu ziņu izplatīšanu nav par bargu, tomēr bēdīgi slavenajam feiku izplatītājam Nikam Endziņam pusgads žurku pilnos pagrabos ir piespriests nevis par izdomātām ziņām, bet gan par konkrētu – un ļoti neglītu – aicinājumu fiziski iznīcināt ķīniešus.    

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv  

Turklāt man personīgi bija tas gods pirms kāda laika ne tikai pabrīnīties par Endziņa piedāvātajiem produktiem, bet arī dot viņam draudzīgu padomu mazliet piebremzēt. Neesmu no tiem, kuri apvainojas, ja viņu padoms tiek ignorēts, un tomēr... Konkrētajā gadījumā ne jau man no tā ir kļuvis slikāk.

Tātad fakts: apelācijas instance, Rīgas apgabaltiesa ir atzinusi Niku Endziņu par vainīgu nacionālā naida kurināšanā saistībā ar viņa ierakstiem sociālo tīklu platformā “Facebook” un atbilstoši Krimināllikuma 78. panta otrajai daļai (nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana, ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu) piespriedusi viņam nepavisam ne maksimālo sodu (5 gadi cietumā), bet gan relatīvi īslaicīgu brīvības atņemšanu uz sešiem mēnešiem.

Piebildīšu – brīvības atņemšana ir ļoti nepatīkams sods, vienalga, uz gadu gadiem vai dažiem mēnešiem, tāpēc arī Endziņa nīdējiem nevajadzētu uzskatīt, ka puisis ir viegli ticis cauri. Tomēr tas ir pamats, lai nopietnus secinājumus izdarītu ikviens. Mācīsimies no Endziņa kļūdām nevis taisīsim savējās! 

Šis spriedums ir pārsūdzams desmit dienu laikā kasācijas kārtībā, taču Endziņš droši vien saprot, ka nevajadzētu lolot īpašas ilūzijas – kasācijas instance neskata lietu pēc būtības, bet gan tikai pārbauda, vai process noritējis atbilstoši Kriminālprocesa likuma normām. 

Tavs komentārs par rakstu: