• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
2006.gada 6.janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks.2006.gada 6.janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Foto: BNS FOTO/SCANPIX

Apgabaltiesā sāktas tiesas debates krimināllietā par traģisko ugunsgrēku Ķempes ielā

LETA

Rīgas apgabaltiesa sākusi tiesas debates krimināllietā pret trim ugunsdzēsējiem saistībā ar 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā.

Kā aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, šodien pēc liecinieka uzklausīšanas tika sāktas tiesas debates, kur prokurors lūdza atcelt pirmās instances - Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas - spriedumu daļā par apsūdzētā Ivara Žagatas atzīšanu par nevainīgu un attaisnošanu pantā par valsts amatpersonas bezdarbību, par apsūdzētajiem Maksimam Kisļakam un Leonīdam Ivanovskim izslēgšanu no apsūdzības un atzītu par nepierādītiem daļu celtās apsūdzības, kā arī par rīcību ar lietiskajiem pierādījumiem, taisot šajā daļā jaunu spriedumu.

Lietā pasludināts pārtraukums līdz rītam, 27.jūnijam, kad plkst.10 aizstāvji turpinās uzstāties tiesas debatēs, ko šodien jau sāka, bet nepabeidza.

Apelācijas sūdzības par Ziemeļu rajona tiesas spriedumu iesniedza apsūdzētie Kisļaks un Žagata un viņu aizstāvis Uldis Cakars, kā arī apsūdzētais Ivanovskis un viņa aizstāvis Vilis Sruoģis. Tāpat tiesā tika iesniegts prokurora protests par apsūdzētā Ivara Žagatas attaisnošanu.

Ziemeļu rajona tiesa par valsts amatpersonas bezdarbību piemēroja nosacītus sodus saistībā ar 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā. Kisļakam par valsts amatpersonas bezdarbību tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz trīs gadiem, atņemot tiesības ieņemt amatus Iekšlietu ministrijas struktūrvienībās uz trīs gadiem. Brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem. Līdzīgs sods noteikts arī Ivanovskim.

Žagatas vainu tiesa neatzina, un viņš tika attaisnots.

Kaitējuma kompensācijas tiesa nolēma nenoteikt.

Kā aģentūra LETA iepriekš uzzināja prokuratūrā, amatpersonas ir apsūdzētas par to, ka neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai ugunsgrēkā izglābtu vismaz divus cietušos, no kuriem viens gāja bojā.

2006.gada 6.janvārī 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, astotā stāva dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks. Ņemot vērā liesmu izplatību, dzīvoklī mītošā ģimene izlēca pa logu. No gūtajām traumām gāja bojā četri cilvēki, bet vēl viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus.

Ģenerālprokuratūra pēc traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonu bezdarbību. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad prokuratūra saņēma pieteikumus, kuros paustas aizdomas par iespējamu noziedzīgu nodarījumu.

Policija 2007.gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore 2007.gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja, jo bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu.

Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijā, un policija vairākus gadus lietu papildus izmeklēja.

Tavs komentārs par rakstu: