• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ABLV bankas interjers miglāABLV dažām personām būs īsts "mūža projekts", bet daudziem šīs bankas klientiem nāksies par to samaksāt. Foto: LETA

Apstiprinās «ABLV Bank» klientu naudas ekspropriācijas metodiku

Pēc gadu ilgas saskaņošanas – tostarp noteikti ar “ABLV Bank” iznīdēšanas iniciatoru, ASV Valsts kases (U.S. Department of the Treasury) Finanšu spiegošanas institūciju FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) – mūsu bargie banku uzraugi beidzot ir saņēmuši “ABLV Bank” klientu naudas ekspropriācijas metodiku.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Protams, protams, oficiāli šis pasākums nosaukts daudz “saudzīgāk”: Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir saņēmusi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta saskaņoto likvidējamās “ABLV Bank” kreditoru pārbaužu metodoloģiju, par kuras apstiprināšanu FKTK padome lems tuvākajās dienās.

Taču, pirmkārt, visi svarīgākie ļauži (t.i., tie, no kuriem šajā lietā viss ir atkarīgs) šo metodoloģiju jau ir apstiprinājuši. Un, otrkārt, pasaules praksē tas nav nekas jauns un nebijis: piemēram, 2012.-2013. gadā tika “pārbaudīti” (patiesībā – aplaupīti) Kipras banku klienti, daudziem no kuriem nauda vienkārši pazuda nezināmā virzienā (sīkāk lasiet, piemēram, šeit). Tikai tāpēc, ka atbilstoši “metodikai” viņi nespēja pierādīt, ka nauda nav “netīra” – un par “netīru” tika uzskatīta jebkura nauda, kam ir bijis kāds (kaut iedomāts) sakars ar Krieviju, Irānu, Ziemeļkoreju... Mierīgi par savu kapitālu justies varēja tie, kas savu naudu paguva pārskaitīt, piemēram, uz ASV ārzonas pavalstīm, kur tā momentā kļuva “tīra”.

Tagad uz līdzīgu procedūru var gatavoties “ABLV Bank” klienti, kuri “metodikā” glaimojoši nodēvēti par “kreditoriem”.

Tavs komentārs par rakstu: