• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Premjerministre Terēza Meja un karaliene Elizabete IIPremjerministres Terēzas Mejas reveranss karalienei Elizabetei II Bakingemas pilī. Foto: Dominic Lipinski/PA

Apvienotajā Karalistē stājas spēkā «Brexit» likums

Pēc gandrīz gadu ilgām debatēm 26. jūnijā stājies spēkā "Brexit" likums, atbilstoši kuram Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības (ES).

Parlamenta apakšnama (House of Commons)spīkera Džona Berkova (John Bercow)paziņojumu, ka karaliene Elizabete II (Elizabeth II)ir apstiprinājusi likumu, kas atceļ 1972. gada likumu par valsts pievienošanos toreizējai Eiropas Kopienai, eiroskeptiski noskaņotie deputāti uztvēra ar ovācijām.

Likums paredz, ka ES tiesību normas tiek pārnestas uz britu tiesību korpusu (Habeas Corpus), un nosaka, ka Apvienotā Karaliste bloku pametīs 2019. gada 29. martā plkst. 23.00 (30. martā plkst. 1.00 pēc Latvijas laika).

Premjerministre Terēza Meja (Theresa May) norādīja, ka "Brexit" likuma apstiprināšana ir "vēsturisks brīdis mūsu valstij un solis britu tautas gribas īstenošanai".

Kopš likumprojekta iesniegšanas parlamentā pagājušā gada jūlijā apakšnams par to kopumā debatējis 250 stundas.

Eiroskeptiķi tā galīgo apstiprināšanu parlamentā pagājušajā nedēļā sveica kā apliecinājumu tam, ka, par spīti neskaidrībai par sarunu iznākumu ar Briseli, Lielbritānija izstāsies no ES.

"Lai neviens nešaubās. Tagad izredzes, ka Lielbritānija neaizies no ES, ir nulle," uzsvēra starptautiskās tirdzniecības ministrs Laiems Fokss (Liam Fox).

Savukārt parlamenta deputāts Džeikobs Rīss-Mogs (Jacob Rees-Mogg), kas pārstāv valdošo Konservatīvo partiju (oficiāli: Conservative and Unionist Party) un stingri iestājas par "Brexit", norādīja, ka tagad tiesiskā situācija ir daudz skaidrāka un tas dos Mejai daudz spēcīgāku pozīciju izstāšanās sarunās.

Tavs komentārs par rakstu: