• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no pagājušās sezonas labākās izrādes "Pūt, vējiņi!"Skats no Nacionālā teātra pagājušās sezonas labākās izrādes "Pūt, vējiņi!". Foto no: Facebook

Ar aizgājušās sezonas labāko godināšanu Nacionālais teātris atklāj jauno sezonu

Ar aizvadītās sezonas labāko aktieru un izrāžu godināšanu savu 101. sezonu ir atklājis Nacionālais teātris. Par gada Lielās zāles izrādi atzīti Elmāra Seņkova iestudētie Raiņa "Pūt, vējiņi!", par gada izrādi mazajos spēles laukumos – Toma Treiņa iestudētie "Latvieši", kas tapuši pēc Garlība Merķeļa darba motīviem.

Par pagājušās sezonas labāko aktrisi nacionālā teātra kolektīvs atzinis Lāsmu Kugrēnu, kuras veikums novērtēts izrādēs "Cīrulīši" un "Pūt, vējiņi!". Elzas Radziņas ceļojošo kulonu Kugrēna saņēma jau trešo reizi.

Kā labākais aktieris sumināts Arturs Krūzkops par lomām izrādēs "Baltiešu gredzens", "Antiņš. Zelts. Kalns" un "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2. teātris". Kārļa Sebra ceļojošo gredzenu Krūzkops saņēma otro reizi. "Šī balva ir īpaša ar to, ka tieši tavi kolēģi tev uzsit pa plecu un pasaka paldies par darbu," atzina Krūzkops.

Savukārt Veltas Līnes ceļojošo balvu – Antas Klints gredzenu – par spilgtāko mīlētājas lomu pagājušajā sezonā saņēma Marija Bērziņa. Tādejādi atzīmētas lomas izrādēs "Aka" un "Cīrulīši".

Nacionālais teātris savā 101. sezonā piedāvās 14 jaunas izrādes, no kurām trīs radījuši šajā teātrī līdz šim nebijuši režisori.

Nacionālā teātra jaunā sezona oficiāli sāksies 19. septembrī ar trim jaunām izrādēm – režisores Ināras Sluckas izrādi "Katls", režisora Valtera Sīļa izrādi "Finlandizācija", kā arī režisora Toma Treiņa izrādi "Pēdējais salmiņš". Bet vairākas iepriekšējās sezonas izrādes būs skatāmas jau augusta beigās.

Tavs komentārs par rakstu: