• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Darbnīcas “Think Un*Common” atklāšana.Darbnīcas “Think Un*Common” atklāšana. Foto: RTU

Ar skatu nākotnē: RTU tiek radīti multimediju mākslas darbi

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē 27. augustā tiek atklāta izstāde, kurā var apskatīt mākslas darbus, ko sešu starptautiski atzītu mākslinieku vadībā izveidojuši radošās sadarbības darbnīcas “Think Un*Common” dalībnieki.

Šie mākslas darbi nebūtu tapuši, ja darbnīcas dalībnieki – studenti, profesionāļi un mākslas entuziasti no dažādām sfērām – nebūtu satikušies šajā vietā, šajā laikā, tieši šādā sastāvā un tieši šādā noskaņojumā. Izstādes vadmotīvs ir “Mūsu kopējā nākotne” (Future in common), reflektējot par kultūras un mākslas lomu mūsdienu mainīgajā vidē.

Ar RTU zinātņu prorektora Tāļa Juhnas, Francijas vēstnieces Latvijā Aurēlijas Ruajē-Gunēnas (Mme Aurélie Royet-Gounin) un Vācijas vēstnieka Latvijā Kristiana Helta (Christian Heldt) dalību radošās sadarbības darbnīca “Think Un*Common” tika atklāta 24. augustā. Tā ilga trīs dienas. Darbnīcas mērķis – sekmēt māksliniecisko un tehnisko radošumu, veicināt inovatīvu priekšlikumu rašanos un aktualizēt kolektīvas pārdomas par mūsdienu svarīgām tēmām.

Dalībnieku mentori ir seši starptautiski atzīti mākslinieki: Daniels Hengsts (Daniel Hengst) un Sabine Šlunka (Sabine Schlunk) no Vācijas, Bartelmijs Antuāns Lēfs (Barthélemy Antoine-Loeff) un Fabjēns Lede (Fabien Lédé) no Francijas, kā arī Voldemārs Johansons un Baiba Ladiga-Kobayashi no Latvijas.

Dalībniekiem nodrošināta brīva pieeja RTU ZIC Dizaina fabrikai un tās atvērtā tipa darbnīcai “theLab”, bija pieejams tehniskā personāla atbalsts un budžets radošā darba īstenošanai.

“Radošie pasākumi un hakatoni ir daļa no RTU identitātes,” uzsver Juhna.

Projektu un izstādi īsteno Francijas institūts Latvijā kopā ar Gētes institūtu Rīgā sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovāciju centru. Tas ir ieguvis Francijas-Vācijas Kultūras fonda atbalstu kā viens no 40 projektiem visā pasaulē. Projektu koordinē radošās izglītības platforma “Creative Tuesdays”, Morberga Studija, jauno arhitektu klubs “Atelpa”. Pasākumu atbalsta Milwaukee un E-Ginalas pārstāvniecība Latvijā un RTU Arhitektūras fakultātes mobilā maketēšanas darbnīca.

Tavs komentārs par rakstu: