• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Putins un TrampsPutins Trampam: "Iziesim parunāt?" Foto: Evan Vucci/AP

Arī Krievija Trampam atbild, paaugstinot muitas tarifus amerikāņu precēm

Atbildot uz ASV veikto tarifu palielināšanu, arī Krievija ir paaugstinājusi importa tarifus vairākām ASV precēm, piektdien paziņojusi Krievijas Ekonomikas ministrija (Министерство экономики). Par Ķīnas reakciju uz ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) veikto muitad tarifu paaugstināšanu InfoTOP.lv jau rakstīja šeit.

"Veikti kompensācijas pasākumi papildu paaugstinātu tarifu veidā no 25% līdz 40% atkarībā no importa produkta," paziņoja Krievijas ekonomikas ministrs Maksims Oreškins (Максим Орешкин). Ministrs norādīja, ka ASV nesen ieviestie tirdzniecības ierobežojumi izmaksājuši Maskavai 537,6 miljonus ASV dolāru. "Mūsu ievedmuitas paaugstināšana kompensēs tikai daļu no šiem zaudējumiem," paziņoja Oreškins, piebilstots, ka saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO, World Trade Organization) noteikumiem Krievijai ir tiesības šādi rīkoties, un paziņoja, ka Maskava varētu nākotnē īstenot vēl citus pasākumus.

Pagājušajā mēnesī Krievija iesniedza PTO sūdzību par ASV, apsūdzot Vašingtonu vairāku starptautisko tirdzniecības noteikumu pārkāpšanā.

Krievija oficiāli pieprasīja ASV konsultācijas par tās noteiktajiem tarifiem alumīnija un tērauda importam. Ja konsultācijas netiek noorganizētas 60 dienu laikā, saskaņā ar PTO noteikumiem Krievija var lūgt PTO izveidot grupu strīda atrisināšanai, kas ievadītu garu un dārgu juridisko cīņu.

Piektdien Kremlis (Кремль) brīdināja, ka tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu radīs sekas pasaules ekonomikai, vienlaikus norādot, ka Krievija ir gatava “aizsargāt savas intereses ekonomiskās neskaidrības laikā”.

Tavs komentārs par rakstu: