• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Daļa Grībauskaite paraksta OECD līgumu Anhels Gurija raugās, kā Daļa Grībauskaite paraksta iestāšanās līgumu. Foto: LRTP/Robertas Dačkus

Arī Lietuva stājas «bagāto valstu klubiņā»

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) trešdien Parīzē parakstījusi līgumu par Lietuvas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (Organization for Economic Co-operation and development, OECD), kas reizēm tiek dēvēta par “bagāto valstu klubiņu”. Latvija tajā iestājās 2016., bet Igaunija – 2010. gadā.

Kad līgumu ratificēs Seims, Lietuva oficiāli kļūs par šīs organizācijas 36. dalībvalsti. OECD apvieno ekonomiski spēcīgākās pasaules valstis.

Lietuvu ar iestāšanos apsveicis Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron), kas arī bija klāt līguma parakstīšanas ceremonijā, un OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija (Ángel Gurría), teikts Lietuvas prezidentes preses dienesta izplatītajā paziņojumā.

“OECD ir pēdējā no svarīgākajām starptautiskajām organizācijām, kurās esam iestājušies. OECD Lietuvai paver milzīgas iespējas. Jau pats iestāšanās process sekmēja sen nobriedušās reformas, bet pilntiesīga dalība dos vēl lielāku labumu. Lielākās iespējas Lietuvai paveras piecās jomās: ekonomikā un valsts pārvaldē, finanšu sfērā, izglītībā, sociālajā aizsardzībā un korupcijas apkarošanā,” uzsvērts paziņojumā.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas provizoriskajām aplēsēm dalība OECD Lietuvai izmaksās 2,5 līdz 3,5 miljonus eiro gadā.

OECD ir 1961. gadā dibināta starpvaldību organizācija, kas šobrīd apvieno 35 attīstītākās pasaules valstis, tajā skaitā 22 Eiropas Savienības dalībvalstis. OECD savu misiju definē kā demokrātijas un tirgus ekonomikas principu ievērošanas veicināšanu, kā arī valstu ilgtspējīgu tautsaimniecības attīstības sekmēšanu globalizācijas kontekstā.

Tavs komentārs par rakstu: