• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis Reirs ar zvaniņuJānis Reirs modina birokrātus. Foto: Eiropas Savienība/eu2015.lv

Arī Reirs ministriju ankambaros māk «atrast» miljonus

Pēc jaunās valdības apstiprināšanas radās nopietnas bažas, ka, fiskālajai čempionei Danai Reizniecei-Ozolai aizejot, vairs nebūs neviena, kas māk atrast vietiņas, kur ministrijas sabāzušas lieko naudiņu – bijusī finanšu ministre nodokļu maksātājus regulāri iepriecināja ar “atrastiem” miljoniem.

Dzintars Zaļūksnis

Nupat kā akmens no sirdis ir novēlies – izrādās, jaunais finanšu ministrs Jānis Reirs (kurš troikas valdībā pārraudzīga labklājības lauciņu) – ja arī pagaidām vēl ne tik nadzīgs,– arīdzan ir tīri labs naudas okšķerētājs: pārskatot izdevumus, kas plānoti šā gada budžeta projektā, viņš jau tagad, kad prodžiktiņš vēl klīst pa valdības koridoriem, ir atradis 51,3 miljonus eiro! Tas tikai virtuālajos ankambaros, bet kas būs, kad valdības piedēklis Saeima, kā parasti, bez nekādas iedziļināšanās šo prodžiktiņu pieņems? Tad naudas “atrašanai” pavērsies pavisam reālas iespējas!   

Pirmajā piegājienā Reirs ir atradiskopumā 51,3 miljonus eiro. Kur “atrastā” naudiņa paliek – tas ir pavisam cits jautājums. 7,6 miljoni eiro “novirzīti kopējās fiskālās telpas uzlabošanai”, bet 43,7 miljoni eiro – “pasākumiem, kas skar vairākas ministrijas un nozaru ministriju noteiktās prioritātes”.

Neprasiet, kāds pozitīvais efekts no tā gaidāms tautsaimniecībā – tāds būs, goč pendel! Jaunās, vecās, mūžīgās un nemirstīgās vienotības goda vārds!

Tavs komentārs par rakstu: