• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Applūduši lauki un ceļiČaklu cilvēku nelaime. Foto no: skaties.lv

Arī Sēlijā applūduši lauki un izskaloti ceļi

LETA

Lai gan spēcīgas lietavas pēdējā diennaktī lielus postījumus pašvaldību infrastruktūrai Sēlijā nav nodarījušas, applūduši labības lauki, bet vietām uz ceļiem radušies izskalojumi, noskaidroja aģentūra LETA.

Ilūkstes novadā uz ceļiem radušies izskalojumi, taču ceļi ir izbraucami, aģentūrai LETA pastāstīja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns (LZS). Pašvaldības rīcībā nav informācijas, ka kāda mājsaimniecība būtu atšķirta no ārpasaules.

"Atkal cietuši lauksaimnieki. Sēkla sagatavota, bet neko iesēt nevar," klāstīja Krievāns. Vakar kādā saimniecībā aizkavējusies govju izslaukšana, jo govis ganījās kalniņā un, applūstot zemākajām vietām, palikušas izolētas, taču, ūdenim atkāpjoties, govis veiksmīgi novestas lejā un izslauktas.

Gan Ilūkstes, gan Aknīstes novados lijis visu nakti, bet šorīt lietus ir mitējies. Arī Aknīstes novadā lielākie zaudētāji pašlaik ir zemnieki, atzina novada domes vadītāja Vija Dzene ("Vienotam novadam").

"Laukos iebraukt nevar, viss ir slapjš. Labība stāv, siens stāv," klāstīja Dzene, skaidrojot, ka pašvaldības infrastruktūra lietavās gan nav cietusi.

Līdzīga situācija ir arī Salas novadā, kur applūduši lauki. Vietējās pašvaldības izpilddirektors Arnis Baumeisters atzina, ka, apsekojot novada teritoriju, ceļu bojājumi konstatēti netika.

Savukārt Kurzemi skāris spēcīgs vējš. Tā dēļ ūdens līmenis jūrā pie Liepājas un Ventspils cēlies par 70-80 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kurzemes rietumkrastā ir lieli viļņi, un jūrā var būt ieskalota daļa no pludmales infrastruktūras, kas palikusi pēc vasaras sezonas.

Sinoptiķi informē, ka dienā Kurzemē, galvenokārt jūras piekrastē, turpinoties lietum, nokrišņu daudzums palielināsies vēl par 15-30 milimetriem.

Sākas ūdens līmeņa paaugstināšanās arī Rīgas jūras līcī, galvaspilsētā gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās aptuveni pusmetru virs vidējās atzīmes.

Tomēr ūdens līmenis saglabāsies zem kritiskās robežas.

Agrā ceturtdienas rītā Dienvidkurzemes piekrastē vēja ātrums brāzmās pārsniedzis 20 metru sekundē, Liepājas ostā sasniedzot 25 metrus sekundē. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Sandra Vējiņa informēja, ka Liepājā glābēji saņēmuši trīs izsaukumus par kritušiem kokiem uz ceļa braucamās daļas.

Tavs komentārs par rakstu: