• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ukrainas grivna. Dažādu nominālu banknotesUkrainas grivna nostiprinās. Foto: Reuters

Arī «sliktais pamiers» ļāvis apturēt Ukrainas ekonomikas lejupslīdi

Kopš Minskas vienošanās par pamiera panākšanu Austrumukrainā nedz Ukrainas varas struktūras, nedz separātisti tā īsti nomierinājušies nav ne uz brīdi, tagad jau katru dienu pārmetot otrai pusei pamiera vairākkārtēju pārkāpšanu.

Tomēr arī šis trauslais pamiers ir izrādījies īsta dāvana Ukrainas tautsaimniecībai: Ukrainas Centrālā banka nule ir mazinājusi vairākus valūtas plūsmas ierobežojumus, valsts ekonomikai lēnām atgriežoties pie izaugsmes. Dažādi valūtas plūsmas ierobežojumi Ukrainā bijuši spēkā kopš brīža, kad valsts ekonomika nonāca lejupslīdē pēc militārā konflikta sākšanās 2014. gada aprīlī Ukrainas austrumos.

Tagad Banka ir paziņojusi, ka atceļ ierobežojumus apjomam, ko cilvēku var dienā izņemt no saviem kontiem vietējā valūtā. Banka iepriekš bija noteikusi 500 000 grivnu (apmēram 17 600 eiro) griestus naudas izņemšanai, tādējādi cenšoties apturēt nacionālās valūtas vērtības kritumu.

Tāpat Ukrainas Centrālā banka dubultojusi līdz aptuveni 40 000 dolāru dienā ārvalstu valūtas apjomu, ko ukraiņi var iegādāties.

Ukrainas ekonomika pērn samazinājās par 9,9% saistībā ar apjomīgiem izdevumiem armijas finansēšanai un gandrīz pilnībā apturēto rūpniecību valsts austrumos. Tomēr šā gada pirmajā ceturksnī Ukrainas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājies par 0,1%, un valdība prognozē, ka valsts ekonomika šogad pieaugs par 1,1%.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: