• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis Kariņš un Ilze ViņķeleKrišjānis Kariņš Ilzei Viņķelei: redzi nu, kādi mēs malači! Foto no: uzsmaidi.lv

Ārkārtas stāvoklis pagarināts. Vai jums pietiks naudas līdz 12. maijam?

Prātīgi cilvēki to gaidīja, tāpēc nepatīkamām sajūtām šoreiz īsti nav vietas. Jāatzīst, ka lēkāt un sist plaukstas patiešām vēl ir pāragri. Lai gan bija argumenti, kas ļāva cerēt uz karantīnas režīma mīkstināšanu, tomēr būsim godīgi: ko tieši valdība varēja mīkstināt?

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Ministru kabinets ir nolēmis jaunā koronavīrusa izraisītās infekcijas “Covid-19” draudu dēļ noteikto ārkārtējo situāciju pagarināt par mēnesi – līdz 12. maijam.

Šāds lēmums esot pieņemts pēc konsultācijām ar epidemiologiem, skaidro Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, piebilstot, ka sakarā ar ārkārtas stāvokli noteiktie ierobežojumi netiek nedz pastiprināti, nedz mīkstināti.

“Jāturpina dzīvot pēc formulas mājas, ziepes, divi metri," viņa teikto papildina veselības ministre ilze Viņķele.

Tas nozīmē, ka lielai daļai Latvijas iedzīvotāju pienācis laiks vēlreiz kritiski izvērtēt savu finansiālo stāvokli – proti, vai pietiks naudas vēl vienam mēnesim sociālās distancēšanās. Sagaidīt vasaru bez graša kabatā – diemžēl šāda iespēja apdraud arvien plašāku mūsu līdzpilsoņu loku. Tostarp mazos un vidējos uzņēmējus, daudziem no kuriem pašlaik neklājas viegli noturēt savu uzņēmumu (un darbavietas) virs ūdens.

Tiesa, tam ir arī sava pozitīvā dimensija – rūpes par iztiku vai uzņēmuma izdzīvošanu var lieliski aizstāt nogurdinošo galvas lauzīšanu par to, kas būs pēc tam, pēc vīrusa. 

P.S. Teorētiski Saeima var šo valdības lēmumu noraidīt, bet, ja pieņems, Valsts prezidents var to neparakstīt. Jūs tam ticat? 

Tavs komentārs par rakstu: