• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Burovs un Ameriks pie Nacionālā teātra durvīm.Oļegs Burovs (no kreisās) Andrim Amerikam: mēs te mazliet paspēlēsim teātri, bet labāk pārcelsim to uz Rātsnamu. Foto: Lauma Kalniņa/RD Īpašuma departaments

Ārkārtas vēlēšanas Rīgā? Mēs par! – saka «Saskaņa»

“Vienotība” un Jaunā konservatīvā partija (JKP) nezin kāpēc iedomājušās, ka tām ir izdevīgas ārkārtas vēlēšanas Rīgā. Labi, “Vienotība”, kura var nejauši “trāpīt” nemitīgi svārstīgajā politiskajā konjunktūrā un par vienu vai pat diviem mandātiem palielināt savu pārstāvniecību Rīgas domē.

Dzintars Zaļūksnis

Turpretim JKP māžošanās un “lekšana no biksēm” izskatās varen komiska. Partija, kura tik lielu frakciju galvaspilsētas pašvaldībā ir ieguvusi tikai apstākļu laimīgas sakritības dēļ, bet pēdējā laikā piedzīvo smagu popularitātes lejupslīdi ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, saviem nelabvēļiem pierāda, ka JKP tiešām ja ne ar intelektu, tad politisko tālredzību ir pavisam švaki. Lai neteiktu – nekā.

Baidos, ka šajā vēsturiskajā brīdī ir tikai viena partija, kam  ārkārtas vēlēšanas Rīgā sola pavisam taustāmu labumu –, un tā ir “Saskaņa”, kurai tās dod iespēju restartēties un atgūties pēc sava līdera aizmukšanas un Briseles garajiem gaiteņiem. Ļoti iespējams, ka “latviskās partijās” savas iespējas pārņemt Rīgu jau ir zaudējušas pilnībā. Visa šī stulbā rosīšanās, mētāšanās un konstruktīva plāna trūkums diezin vai ir kompensējami ar politiski idotisko frāzi “mēs nepārņemsim Rīgu ŠĀDĀ stāvoklī!” Atvainojiet, vai ar to jūs gribat teikt, ka “Saskaņa” ir izgudrojusi ideālu paņēmienu, kā mūžīgi palikt pie varas? Sekojot dižo opozicionāru loģikai, pietiek tikai “sabojāt pilsētu” – un turpmāk nekādas vēlēšanas var nerīkot, jo neviena partija vairs negribēs uzņemties atbildību un pilsētu “sakārtot”. Tātad – lai pilsētas “bojātāji” tajā valda mūžīgi! Kas diktē šādu loģiku – gļēvums, bezatbildība, stulbums? Varbūt visas trīs šīs īpašibas kopā?

Redzot savu oponentu vārgumu, arī “Saskaņa” var rīkoties drošāk, un to arī dara. Jūtot, ka tās koalīcijas jaunākā māsa –  partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) – lai velns par stenderi! –, tiešām spēs dabūt cauri balsojumam savu kandidātu Oļegu Burovu, “Saskaņas” vadība ir devusi rīkojumu dažiem saviem biedriem “jaukt gaisu” – un re, Burovs jau runā par to, ka “atsevišķu partijas “Saskaņa” deputātu ambīciju dēļ” viņš vairs neesot pārliecināts par iespēju iegūt Rīgas domes priekšsēdētāja amatu. Burovs klārē, ka atsevišķi “Saskaņas” deputāti (bez partijas vadības atļaujas? – kam jūs to stāstāt!) esot izvirzījuši “ultimātus saistībā ar viņa ievēlēšanu”. Nepildīšanas gadījumā Burovs mēra amatā netikšot atbalstīts!

Un nav nozīmes, kurš nu ir kļuvis tik drosmīgs, ka kļuvis par šantāžistu un soļo pret partijas līniju – vai tas ir Sandris Bergmanis, kurš (apejot savu frakciju? kā tas vispār iespējams?) gribot ieņemt vicemēra posteni, vai varbūt pravas kačā kāds no it kā savu frakciju izveidojušā “četrinieka”.  

Arī Burovs, kurš līdz šim ir uzvedies itin adekvāti, pēkšņi pārtapis politiskā cirvī, un kategoriski ziņo, ka “šantāžai ne no vienas puses pakļauties netaisās un konsultācijas nedz ar “Saskaņu”, nedz citām frakcijām nerīkos”. Viņš esot nolēmis uzspēlēt krievu ruleti: 19. augustā sasaukt domes sēdi, kura lems par priekšsēdētāja ievēlēšanu, un paskatīties, cik daudzi domnieki viņu atbalstīs.

Gatavosimies ārkārtas vēlēšanām! – tāds ir Burova galvenais vēstījums gan ilglaicīgajiem partneriem iz “Saskaņas”, gan politiskajiem konkurentiem, kuri savā prātiņā iedomājušies, ka ārkārtas vēlēšanas pašas par sevi ļaus saķēzīto Rīgu gan sakārtot, gan padarīt latvisku.

Tavs komentārs par rakstu: