• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Izstādes "Academia" plakātsIzstādes "Academia" plakāts. Foto: LNMM

«Arsenālā» – LMA simtgades izstāde un pasākumi «Academia»

No 20. septembra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" ienāk Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) izstāde "Academia". Tās devīze: "Nulla dies sine linea – Ne dienas bez līnijas!"

Pašlaik tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades atzīmēšanas pasākumi, un kā viens no tiem ir neierasta formāta ekspozīcija "Academia". "Mūsdienu terminoloģijā vārds akadēmisks dažkārt iegūst smagnēju nokrāsu, kamdēļ realizētās izstādes formāts būs veids, kā to skatīt sākotnējā izpratnē - brīvs, radošs domāšanas process. Iedvesmojoties no šī piemēra, izstādē tiks pārnesta LMA vietas atmosfēra, veidojot ekspozīciju, kas mainīsies izstādes norises laikā, jo redzamie mākslas darbi tiks papildināti un attīstīti," skaidro LMA Komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Izstādē piedalās vairāk nekā 40 LMA studentu un pēdējo gadu absolventu. Apmeklētāju acu priekšā taps darbi, kas atspoguļo jauno mākslinieku interešu loku radošajā pētniecībā. Visu vecumu skatītājiem katrā no ekspozīcijas sadaļām būs iespēja līdzdarboties mākslas darbu tapšanā, kā arī piedzīvot virtuālās realitātes dārza burvību.

Visu izstādes laiku noteiktās dienās darbosies dzīvais arhīvs, aicinot bijušos un esošos studentus, pasniedzējus un darbiniekus dalīties ar saviem personīgajiem foto arhīviem, kuros dokumentētā akadēmijas dzīve. Jauno pētnieku vadībā šie materiāli tiks aprakstīti un demonstrēti izstādes ietvaros, tos papildinot katru nedēļu. 

Izstādes ietvaros tiks organizētas arī dažādas nodarbības, piemēram, 21. septembrī plkst. 13 izstādes ietvaros paredzēta saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, bet 22. septembrī plkst. 13 notiek radošā zīmēšanas darbnīca, ko vada akadēmijas rektors Kristaps Zariņš. Ceturtdien, 26. septembrī plkst. 18 Arnis Rītups sarunājas ar Jevgēņiju Asu. Sarunas tēma: "Arhitektūra kā māksla", savukārt 28. septembrī plkst. 13 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" notiek saruna ar divnacionālo viendzimuma sadarbības tandēmu "Skuja Braden".

Tavs komentārs par rakstu: