• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ārsti un medicīnas personāls maskāsAiz viņu maskām grūti saredzēt patiesos nodomus. Foto no: pathwaysnz.com

Ārstu biedrība pieprasa veselības ministra demisiju. Būsim piesardzīgi!

Lai gan veselības ministrs Daniels Pavļuts sabiedrībā ir viens no nīstamākajiem lidojošās siles personāžiem, no viņa demisijas neko labu nevajadzētu gaidīt: mums jau ir precedents – pats Pavļuts, kurš nāca samērā cilvēcīgās Ilzes Viņķeles vietā un tūliņ sāka sakārtot pandēmiju ar sociāli ekonomiskām zālēm. Latvijas labieši jau ir pierādījuši, ka plānprātīgas amatpersonas vietā var nākt pavisam ārprātīga, tāpēc izturēsimies piesardzīgi pret Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pieprasīto Pavļuta demisijas pieprasījumu.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Varbūt LĀB pārstāve Elita Ansonska, demisijas pieprasījumu motivējot ar Veselības ministrijas (VM) pieļautajām kļūdām un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, uzskata, ka Pavļuts nav pietiekami pārliecinošs un valstī ir ieviešama mediķu diktatūra, kad īpašas patruļas uz ielām pārbaudīs ne tikai sejas masku/respiratoru pareizu lietošanu, bet arī roku un ausu tīrību?

LĀB valdes balsojums pret Pavļutu “bijis vienbalsīgs”, un šobrīd dakteri aicina pašu lidojošās siles komandoru Krišjāni A.Kariņu vadītāju “nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus”. Bāc! – izrādās, līdz šim visas dubultās mājsēdes un citi dīvainie pretvīrusa ierobežojumu ir ieviesti bez mediķu ziņas! Tāpēc LĀB “pauž visas mediķu sabiedrības sašutumu par veselības ministra Pavļuta un VM neprofesionālo pieejuCovid-19” radītās krīzes risināšanā. Biedrība atkārtoti uzsver: tālurpmāk nav pieļaujama situācija, ka visa atbildība par valdības un VM kļūdainajiem vai savlaicīgi nepieņemtajiem lēmumiem tiek novelta uz veselības aprūpē strādājošajiem, “kuru viedoklis ir klaji ignorēts divus gadus”. Tas attiecas arī uz VM ieceri jau novembrī izsludināt mediķu mobilizāciju, par kuru veselības nozare esot uzzinājusi post factum, no plašsaziņas līdzekļiem.

Gribētos jau domāt, ka LĀB ir sabiedrības pusē, tomēr iesaku būt piesardzīgiem savos vērtējumos, jo tas, ka biedrība pieprasa, lai VM un veselības ministrs “pārstāj graut Latvijas veselības aprūpes sistēmu”, un “uzņemas atbildību par vakcinācijas procesa organizācijas kļūdām”, var nozīmēt gan pieprasījumu vienreiz izbeigt sabiedrības mānīšanu un ne īpaši pārliecinoša viedokļa uzspiešanu, gan – pretēji – vēl stingrāku skrūvīšu piegriešanu un totālu kovidcenzūru. Uz pēdējo iespēju netieši norāda LĀB sūkstīšanās par to, ka “kopš 2021. gada jūlija VM nav apstiprinājusi pacientu prioritizēšanas vadlīnijas, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi”. Ko tas nozīmē? Vai ne to, ka godātie dakteri prasa kovidu pilnīgi oficiāli iecelt visu slimību karaļa godā – uz visu citu vīrusu un slimību rēķina?

Tāpēc es labāk paklusēšu par ieceri izsludināt mediķu mobilizāciju. Ja izrādīsies, ka dakteri grib, lai lidojošā sile mums vēl ciešāk piegriež skrūves un obligāto vakcinēšanu padara par piespiedu vakcinēšanu, tad lai sile parauj arī pašus dakterus! Sabiedrībai un ārstu cunftei jābūt vienotai gan priekos, gan bēdās.    

Tavs komentārs par rakstu: